اتفاقات

برقراری بیمه و افزایش دستمزد امدادگران هلال احمر

رئیس هلال احمر از ارائه بیمه برای نجاتگران این جمعیت پس از 20 سال و افزایش حقوق این امدادگران تا چهار میلیون تن خبر داد.

به گزارش اخبار ایران من، پیرحسین کولیوند گفت: عزیزانی که به عنوان امدادگر با هلال احمر همکاری می کنند بسیار زحمت می کشند بنابراین دغدغه اصلی من بیمه و جان این نجاتگران داوطلب بود.

کولیوند تاکید کرد: نجاتگران داوطلب هلال احمر تاکنون هیچ بیمه ای نداشتند و با 240 ساعت کار تنها ماهیانه یک میلیون و 200 هزار تومان برای سفر دریافت می کنند. امسال این قیمت به دو میلیون و 400 هزار تن افزایش یافته و در فاز بعدی چهار میلیون تن می شود و بیمه آنها تکمیل می شود.

رهبر جمعیت هلال احمر افزود: اگر امروز از من بپرسند که سربازان دفاع مقدس چه روحیه ای داشتند، می گویم کار کارگران پایگاه های امدادی را ببینید، چگونه کار می کنند. با عشق و علاقه کار کن، این روحیه همان روحیه رزمندگان است.»

در این مقاله بخوانید: جزئیات نحوه حفاظت از امدادگران هلال احمر

کولیوند با توجه به شناخت اهالی هلال احمر افزود: من صدای نجاتگران هلال احمر هستم و در بدن خود هستم، آنها را در کارشان کمک خواهم کرد تا زندگی بهتری داشته باشند. امروزه بیمه بازنشستگی، غرامت، بازنشستگی و بیمه تکمیلی پس انداز کنندگان پس از 20 سال و در مراحل زیر ایجاد شده است. مسئولیت سلامت و ایمنی این امدادگران بر عهده هلال احمر است. هلال احمر ایران در حال حاضر جزو 5 تیم برتر جهان است، بنابراین باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا سرمایه انسانی از دست نرود، بنابراین با توان و تمام زندگی ام آن را دارم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا