اتفاقات

توصیه آتش‌نشانی درباره شارژ مجدد خاموش کننده‌ها

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ضمن اشاره به راه صحیح خاموش کردن آتش ، در این باره توصیه هایی را ارائه کرد.

سید جلال ملکی در مصاحبه با اخبار ایران من ، وی گفت: “همه خاموش کننده ها دارای سیستم تعمیر هستند که باید هر سال تمدید شود ، حتی اگر از آنها استفاده نشود.”

وی همچنین گفت: از شرکتهای درگیر در این عملیات خواسته می شود که خاموش کننده ها را پرداخت کنند. وی ادامه داد: اگر خاموش کننده از نوع گاز باشد ، آن را پر می کند تا دوباره پالایش شود ؛ اگر دستگاه خاموش کننده از نوع پودری باشد ، پودر پاک شده یا دوباره ساخته می شود ، زیرا این پودر در صورت عدم استفاده ، رطوبت را جذب کرده و پس از مدتی حل می شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد: یکی از راه های استفاده از خاموش کننده قبل از خارج کردن پمپ های دیگر ، چندین بار استفاده از آن است ، در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که ساعت ها از پشت لوله گیر بیایند. و بیرون نرو

وی با بیان اینکه خاموش کننده هایی که توسط آب تنظیم می شوند نیز باید هر ساله انجام شود ، افزود: آب داخل منبع از بین نمی رود بلکه باید مواد دیگر مجازات شوند.

وی با تأکید بر اینکه اگر در هر زمان و به هر مقدار از خاموش کننده ها استفاده شود ، باید آنها را مجدداً بازسازی کنیم ، آقای ملکی گفت: “حتی اگر دستگاه خاموش کننده فشار داده شود ، محتویات فشرده شده و آماده شلیک هستند ، اما تجهیزات جمع و جور هستند و باید باشند.” شارژ مجدد.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ، خاموش کننده های CO2 تنها نوع قابل استفاده برای تکمیل هستند.

وی با تأکید بر اهمیت واردات خاموش کننده ها در یک شرکت شناخته شده ، اظهار کرد: صحت و اعتبار این شرکت ها باید توسط شهروندان بررسی شود. متأسفانه ، برخی افراد تقلب می کنند یا سعی در فروش چیزهای ناایمن دارند.

ملکی گفت: “به ویژه به دلیل تحریم ها ، پیدا کردن محصولات خوب دشوار است و برخی از شرکت ها از محصولات ارزان قیمت استفاده می کنند ، زیرا شهروندان مجبور به جستجو هستند.” مزایای این شرکت ها را می توان از طریق صنعت تجهیزات آتش نشانی و آتش نشانی زیر سؤال برد.

وی در پایان گفت: هزینه تهیه خاموش کننده های آتش نشانی موقت تأثیر مثبتی در کاهش هزینه های زندگی و املاک ناشی از آتش سوزی خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا