اتفاقات

رایزنی هلال احمر با مسئولان سعودی و سازمان بهداشت جهانی برای اصلاح دستورالعمل واکسن کرونای حجاج

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اثربخشی و کارایی واکسن ایران در کنترل کرونا گفت: هدف ما تدوین دستورالعمل حج امسال در خصوص واکسیناسیون است و مکاتبات لازم با دولت انجام شده و ادامه دارد.

به گزارش اخبار ایران من، پیرحسین کولیوند با بیان اینکه هلال احمر به عنوان متولی سلامت و درمان مسافران ایرانی در سرزمین وحی است، گفت:

وی افزود: عربستان سعودی واکسن ایرانی را در دستورالعمل حج امسال لحاظ نکرده است که این موضوع نگرانی‌هایی را نسبت به مدت کوتاه منتهی به آغاز حج ایجاد کرده است. با توجه به تاثیرات موثر واکسن ایرانی بر درمان رگ های خونی در ایران، هدف ما تدوین این دستورالعمل است و مکاتبات لازم اجرا و ادامه یافته است.

با تاکید بر اهمیت نامه های جداگانه رئیس جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت عربستان، مدیر فدراسیون بین المللی شمال آفریقا و خاورمیانه و رئیس سازمان جهانی بهداشت در مدیترانه شرقی کولیوند. وی گفت: دستورالعملی صادر کردیم و واکسن خانگی را به سبد مسافران ایرانی برای سرزمین وحی اضافه کردیم.

رئیس جمعیت هلال احمر بر اثربخشی و اثربخشی واکسن ایران در کاهش، هدایت و پیشگیری از ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در این نامه‌ها آمادگی داریم واکسن ایرانی را برای استفاده در کشورهایی که می‌توان آن‌ها را خریداری کرد، ارائه کنیم. .” ما اعلام کردیم که واکسنی ندارد.

بر اساس اطلاعیه جمعیت هلال احمر، کولیوند بر لزوم برگزاری ویدئو کنفرانس با مراجع ذیصلاح تاکید کرد و گفت: جمعیت هلال احمر از همه امکانات و امکانات خود برای رفع دغدغه مسافران ایرانی استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا