اتفاقات

لزوم توجه به رشته مهندسی حریق/ استقبال ویژه از همایش آتش نشانی و ایمنی شهر تهران

معاون ایمنی و پیشگیری آتش نشانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران و دبیر پنجمین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی در تهران گفت: استقبال از همایش فراتر از انتظار ما بود.

به گزارش اخبار ایران من، کامران عبدولی در مراسم اختتامیه پنجمین همایش بین المللی آتش نشانی و امنیت شهری که امروز برگزار شد، اظهار کرد: حدود 8 ماه است که در این همایش حضور داریم.

وی گفت: تلاش کرده ایم موضوع آتش نشانان و دانش آموزان و افراد با دانش را در این زمینه یاری دهند. در عوض، ما ادغام مورد نیاز برای داشتن علم را انجام دادیم. برای اولین بار، مذاکرات شرکتی در کنفرانس گنجانده شد.

عبدولی با بیان اینکه اگر بتوانیم سیستم ایمنی را ارتقا دهیم و در مواقعی که مردم نیاز به امنیت دارند به آن برسیم، می‌توانیم تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی را در آینده کاهش دهیم، گفت: متاسفانه در این زمینه گام اساسی برداشته نشده است.

وی گفت: کشورهای مطرح دنیا بیش از 25 سال است که در رشته مهندسی آتش نشانی تحصیل می کنند.

دبیر همایش گفت: 25 دانشگاه برتر کشور در این همایش به جمع ما پیوسته اند.

با بیان اینکه مخاطبان اصلی ما آتش نشانان کشور، شرکت های تولیدی، دانشگاه ها و مدرسین علوم و… هستند، بسیاری از آنها از نمایشگاه بازدید کردند، اظهار داشتند: یکی از اهداف برگزاری این همایش شناخت و درک اهمیت امنیت است. ، از بین بردن فرصت های امنیتی. و مفید بود، مشارکت در تولید ملی و داخلی و …

سخنگوی سازمان حفاظت و پیشگیری از آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه این حادثه چهار سال بود که ادامه داشت، گفت: متأسفانه در سال ۱۳۹۷ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا برطرف شد و دوباره تکرار شد. سال

وی گفت: 280 مقاله علمی داشتیم که در نهایت 199 مقاله پرمخاطب منتشر شد و امیدواریم بتوانیم از مطالب منتشر شده استفاده کنیم.

عبدولی ادامه داد: در این سمت با بسیاری از سازمان ها به توافق رسیدیم و استقبال بسیار خوبی شد. علاوه بر این، 27 دور گفتگو به طور همزمان با پانل ها برگزار شد که تعدادی از کشورها از جمله فرانسه و استرالیا با آن دیدار کردند. استقبال از همایش فراتر از انتظار ما بود و امیدواریم ادامه داشته باشد. در این همایش 35 شرکت تولیدی و صادراتی، 15 شرکت مجرب و 20 شرکت تولیدی حضور داشتند.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا