اتفاقات

هموطنان مراقب پخش گاز مونواکسید کربن در فضاهای بسته باشند

رئیس مرکز اورژانس تهران از مسافران خواست نسبت به انتشار گاز مونوکسید کربن در فضاهای بسته هوشیار بوده و قبل از استقرار در نقاط دیگر، انتشار گازهای گلخانه ای را تایید کنند.

به گزارش اخبار ایران من، یحیی صالح طبری در این باره گفت: در عصر مدرن این کشور در برخی نقاط کشور با گرما و سرمای شدید مواجه هستیم و مسافران عزیز گاهی از اجاق های پخت و پز یا وسایل گرمایشی استفاده می کنند. آنها چادر، چادر یا خانه هایی را حمل می کنند که مدتی است استفاده نشده است.

وی افزود: سپس باید پنجره ها را باز کرد تا پیک نیک ها و وسایل گرمایشی قابل اشتعال مونوکسید کربن در جو رها شود و در غیر این صورت افراد کندتر و کندتر می سوزند.

مدیر اورژانس تهران تصریح کرد: علائم گازگرفتگی ناشی از سردرد، حالت تهوع، تاری دید و استفراغ است که به نوبه خود باعث کاهش هوشیاری و در نهایت مرگ فرد می شود.

صالح طبری گفت: از دوستان عزیز تقاضا داریم ابتدا فضای باز خود را بررسی کرده و از باز بودن قسمت لوله بخاری اطمینان حاصل کنند تا بخار ناشی از بخاری و وسایل گرمایشی به راحتی از محفظه خارج شود.

وی می افزاید: گاهی پرندگان سوراخ لوله های اگزوز لانه را مسدود کرده و باعث برگشت گاز مونوکسید کربن به خانه و خوابگاه شده اند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: همشهریان و مسافران حتما به این هشدارها توجه کنند تا خانواده ها با وجود بهترین ایام سال نو عزادار نشوند.

به گزارش وبسایت وبدا، در روزهای اخیر متاسفانه بسیاری از افراد جامعه خود به دلیل بی توجهی به این هشدارها جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا