اخبار استانی

امروز محیط زیست کشور ما حال و روز خوبی ندارد

اخبار ایران من / بوشهر مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: امروز محیط زیست کشور ما ضعیف است ، آتش سوزی که موجب نابودی جنگل ها و جنگل های کشورمان شده است ، نشان دهنده تغییر اقلیم و آب و هوا و چگونگی آلودگی هوا باعث خشکسالی و آتش سوزی می شود. آیا شما

فرهاد قلی نژاد روز یکشنبه 9 ژوئن در نشست ویژه خود با رسانه ها اظهار داشت: ما یک هفته طبیعت هستیم و یادآوری این نکته مهم است که مردم به عنوان پایه و اساس تخریب جهان شناخته شده اند ، ما هم سیاره ای هستیم و هم خانه ای به نام کره زمین. ما می توانیم ، و هر عملی که انجام می دهیم باید کاری انجام دهد.

وی افزود: ما باید اصول حفاظت از محیط زیست را رعایت کنیم ، حق زندگی سالم برای مردم محفوظ است اما ضرورت اخلاقی لازم است که یک مباشر خوب برای نسلهای آینده باشد.

وی گفت: “امروز محیط کشور ما خوب نیست و آتش سوزی هایی که در میان درختان و جنگل های کشورمان به وجود آمده اند ، نشان دهنده تغییرات آب و هوا و تغییرات آب و هوا و همچنین گازهای گلخانه ای است که باعث خشک شدن محیط شده است.” یکی از نشانه های آن همان آتش سوزی است. نباید فراموش کنیم که اجازه نداریم رودخانه ها و چشمه ها را خشک کنیم یا مسیر آنها را تغییر دهیم.

مدیرکل محیط زیست بوشهر با اشاره به مسائل مربوط به آتش سوزی اظهار داشت: تنگه هوشمند ، کوه سیاه و مناطق محافظت شده خیی در اثر آتش سوزی تحت تأثیر قرار گرفتند و خسارت را باید پرداخت کرد.

هیچ پروژه ای مجاز نیست بدون روشن کردن محیط شروع شود

آقای قولینژاد در پاسخ به سؤال خبرنگار اخبار ایران من در مورد نقشی که محیط در انجام خطرات زیست محیطی و به خطر انداختن سلامت انسان دارد ، توضیح داد: “پروژه های اصلی شامل پاک کننده ها ، پتروشیمی ها ، بزرگراه ها و بزرگراه ها قبل از ساخت و ساز است.” و در ابتدای این کار ، مطالعات زیست محیطی آنها باید انجام شود و نتایج باید آزمایش شود ، پس از آن پروانه طبیعی به دست می آید ، و قبل از ایجاد حق ثبت اختراع ، شروع به کار غیرقانونی است.

وی افزود: در دو سال گذشته در شهرستان بوشهر اجرای هیچ پروژه – یک سلسله 52 پروژه – بدون نظارت محیط زیست را تصویب نکردیم. .

ممنوعیت ایجاد کارخانه در عسلویه

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر در پایان گفت: در برنامه های مدیریت عسلویه و مدیریت زمین ، تولید گازهای گلخانه ای از صنعت نفت و گاز را در دولت بوشهر کاهش می دهیم و در سازمان محیط زیست به دنبال نمونه ها و یادگیری برای جلوگیری از اجرای فعالیت های غیرقانونی هستیم. ما اجازه کارخانه های بزرگ که باعث بازسازی آلودگی می شوند را نمی دهیم ، زیرا ازدحام بیش از حد و اختلاط صنعتی می تواند خسارات بیشتری به همراه داشته باشد.

این کارگردان افزود: بعضی اوقات از نظر قوانین فروش اندک است و نظارت نمی شود. پس از آن ، توجه می کنیم که کارهای کوچک دیگر مانند کارخانه های هنری یا معادن دیگر نیز در همان منطقه و بدون مجوز طبیعی فعالیت خود را آغاز کرده اند و آخرین نمونه آن معدن سنگ مرمر در دشتی بود که مورد تأیید صنعت بین المللی بود و استخراج معادن بدون مشورت با محیط زیست. شروع شده بود تاکنون بین ساختار و بهره برداری از معدن اختلاف نظر وجود داشته است و ما نگران آب و منطقه برمی هستیم؛ اگر دریابیم که مشکلات زیست محیطی وجود دارد و نظارت مناسب نیست ، اجازه کار نمی رود.

گواهی کاهش آلودگی سالهاست که معتبر است

فرهاد قولینژاد در پایان گفت: “در هر بحث حقوقی ، زیست شناس اظهار داشته است که در آنجا مشکلی وجود دارد و بین تالاب ها و رودخانه ها در نظر گرفته می شود ، ما اقدام خواهیم کرد و همه سؤالات را در خارج از رودخانه ها مطرح کرده ایم.”

وی افزود: “گزارش ملی کاهش محیط زیست در منطقه ویژه و وزارت نفت تحت نظارت محیط زیست است و انتظار داریم این انتشار به کابینه ارسال شود و سالها پس از اعلام آن موثر باشد.”

گزارش تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا