اخبار استانی

برگزاری همایش شکارچیان مجاز در خرم آباد

به گزارش لرستان اخبار ایران من، جلسه اصلی آموزشی شکارچیان مجاز شهرستان خرم آباد با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، روسای ستاد، کارشناسان اداره امور محیط زیست و حقوقی، گروه ها و شکارچیانی که برای پروانه شکار اقدام می کنند. در 24 آبان 1401 در سالن اجتماعات اداره حفاظت محیط زیست استان.

در ابتدای جلسه آموزشی، دکتر. در این نشست علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دست اندرکاران این برنامه برای حضور ماموران نیروی انتظامی در منطقه تقدیر و تشکر کرد.

سالاروند در تشریح اهمیت انجام این آموزش گفت: گرفتن پروانه شکار بستگی به شکارچیانی دارد که دوره آموزشی را می گذرانند.

وی در خصوص تفاوت شکارچیان و شکارچیان گفت: شکارچیان قانونی می توانند به محیط زیست برای حفاظت بهتر از زیستگاه ها کمک کنند.

سالاروند راه اندازی شکارگاه ها و پرورشگاه ها را راه هایی برای حفاظت از حیوانات وحشی می دانست و برنامه ریزی در این زمینه را با نگاهی به طبیعت محیط زیست و ارزیابی دقیق ماهیت محیط زیست ضروری می دانست.

وی در خصوص احیای گونه های در حال انقراض با هزینه ها و سختی های بالا گفت: اولویت برنامه ریزی های زیست محیطی در حوزه حیات وحش باید حفظ گونه های موجود و جلوگیری از انقراض باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست لرستان گفت: تصمیم گیری درباره حیات وحش و بهره برداری باید بر اساس شرایط و بر اساس درآمد حاصل از حفاظت از گونه ها باشد.

وی با تشریح درآمدی که کشورهای دیگر مانند تانزانیا و کنیا از حیوانات وحشی و باغ وحش کسب می کنند، گفت: این روش کمک زیادی به پایدار نگه داشتن حیوانات وحشی و حفاظت از آن ها می کند چرا که درآمد زیادی دارند.

در ادامه آموزش کارشناسان اداره محیط زیست، بخشداری و معاونت حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست منطقه به تشریح اطلاعاتی در خصوص تاسیس این چهار منطقه مانند گذشته و اکنون می پردازند. حیوانات وحشی منطقه، چیزهایی که جانوران وحشی منطقه را تهدید می کند، فعالیت و حرکت حیوانات وحشی، شرایط صدور پروانه شکار و قوانین و مقررات شکار و صید و مجازات هایی که در بحث راجع به آن وضع می شود. شکار غیرمجاز و اینکه توافق برای رفع شبهات و اختلافات موجود بین شکارچیان است، افرادی به نمایندگی از حضار به بیان ایرادات و مشکلات موجود پرداختند و بحث و تبادل نظر کردند که به سوالات آنها توسط کارشناسان اداره کل پاسخ داده شد. اداره منطقه ای

دکمه بازگشت به بالا