اخبار استانی

تب کریمه کنگو در این شهرستان شمالی کشور اوج گرفت!

اپیدمی کریمه کنگو در شهر شمالی این کشور به اوج خود رسیده است!

یکی از اعضای ستاد ملی پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو گفت: حداقل 14 استان کشور به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا هستند و رودسر گیلان نیز مبتلا به تب کریمه کنگو است.

به گزارش اخبار ایران من؛ دکتر. امین اسدی در یک گاوداری در رودسر گفت: رودسر بیشترین آسیب را به تب کریمه کنگو داشته و تا به امروز هفت نفر در این شهرستان به این بیماری مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه همه بیماران در رودسر تحت درمان قرار گرفتند و فوتی نداشتند، افزود: حداقل 14 استان کشور درگیر بیماری تب کریمه کنگو هستند اما شهرستان رودسر گیلان بیشترین آمار ابتلا را دارد.

یکی از کارکنان بهداشت گرمسیری کریمه کنگو مردم را به رعایت نکات بهداشتی در هنگام خرید و مصرف گوشت دعوت کرد و گفت: در مورد گوشتی که زیر نظر دگمه و دکمه به دست انسان می آید جای نگرانی نیست تب کریمه کنگو.

اسدی کشتار در خارج از کشتارگاه را با توجه به گرمای کریمه کنگو خطرناک دانست و گفت: مردم باید به دستورالعمل ها توجه کنند به ویژه در ایام عید سعید قربان به دامپزشکی های مورد تایید دامپزشک مراجعه می کنند.

وی در خصوص دستورالعمل های بهداشتی نگهداری از گوشت قربانی افزود: گوشت قربانی پس از ذبح باید به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری شود تا دام سالم باشد.

دکمه بازگشت به بالا