اخبار استانی

تعطیلات عید فطر؛ نقطه عطف رونق گردشگری

تعطیلات عید فطر امسال می تواند به طور قابل توجهی صنعت گردشگری را از زمان راه اندازی کووید-19 تغییر دهد. در حدود دو سال است که اکثر کشورها مرزهای خود را به روی گردشگران واکسینه شده باز کرده اند و گردشگران غیر واکسینه شده می توانند سفر کنند. مگر اینکه نتایج آزمایش کووید آنها در ابتدا نامعتبر باشد. البته، قوانین سفرهای غیرقانونی به کشوری که در آن سفر می‌کنند و از آن کشور بستگی دارد.

مالدیو مقصدی ایده آل برای گردشگران هند و پس از آن تایلند و امارات متحده عربی خواهد بود. علیرغم بازگشایی مرزها، مالزی امسال به دلیل بالاترین سطح در سال 2019 از لیست خارج شد.

بر اساس این نظرسنجی، پروازهای داخلی به هند، مالزی، اندونزی و فیلیپین بهترین مقاصد هستند، در حالی که مسافران سنگاپور مشتاق کشف مرزهای تازه افتتاح شده هستند و مالزی اولین مقصد عید امسال است.

طبق رزروهای پلتفرم دیجیتال آگودا، مسافران سایر کشورهای هند مقاصد گرمسیری را ترجیح می دهند، در حالی که مالدیو برای مقاصد مورد علاقه خود به تایلند و امارات به نمایش گذاشته شده است. مردم مالزی، اندونزی و فیلیپین به مکان‌های خنک‌تر، بریتانیا و ایالات متحده می‌روند که می‌توانند انتخاب کنند.

در سال 2019، ژاپن یکی از گزینه های برتر در اکثر بازارها بود. با این حال، امسال ژاپن از فهرست مقاصد برتر سفر حذف شد زیرا این کشور همچنان به روی گردشگران بسته است، که نشان می دهد کشورهایی که به سرعت محدودیت ها را کاهش می دهند و درها را باز می کنند، از ورود گردشگران بین المللی در عصر کنونی بهره مند خواهند شد.

در عین حال، نقاط بالای امسال نیز نشان از تمایل بیشتر مسافران به سفر دارد و کشورهایی مانند فرانسه، ترکیه، آلمان و امارات متحده عربی به عنوان بهترین مقصد انتخاب شده اند. سوئیس که به خاطر شکلات و مناظر کوهستانی اش شناخته شده است، یکی از برترین بازارهای جهان است.

ایالات متحده آمریکا، ایتالیا و مصر نیز بالاترین مکان ها در تعطیلات عید به حساب می آیند. این دومین سال متوالی است که آمریکا در صدر فهرست گردشگران عید فطر قرار دارد.

ایتالیا دومین مقصد گردشگری شناخته شده در خاورمیانه و آفریقا است که بیش از 10 درصد از سفرهای هوایی را به خود اختصاص داده است. مصر با 8.7 درصد از کل ذخایر منطقه در رتبه سوم قرار دارد.

قاهره، دبی و استانبول نیز از شهرهای مهم تعطیلات عید فطر هستند و پس از آن زوریخ، عمان، ابوظبی و بحرین قرار دارند. دوحه، قطر و لاکنو، هند نیز مقاصد محبوب هستند.

رزرو برای تعطیلات عید نشان می دهد که سفرهای خانوادگی طی چند ماه گذشته افزایش یافته است. بر اساس داده های فعلی، پنج کشور تحت حمایت به ترتیب عربستان، مصر، هند، امارات و ترکیه بودند.

ساکنان امارات می توانند در عید فطر امسال از تعطیلات بدون درز لذت ببرند. خطوط هوایی قبلاً گفته اند علیرغم برخی کاهش در نرخ های خطوط هوایی و تشویق سفرهای هوایی، آنچه را که در ماه گذشته اتفاق افتاده است، پیگیری کرده اند.

ترکیه به دلیل قیمت پایین و تنوع گزینه های جالب در بین پناهندگان و شهروندان بسیار محبوب است. تعطیلات عید فطر باعث ترویج گردشگری داخلی می شود زیرا ساکنان امارات متحده عربی مشتاقانه منتظر یک مقصد جهانی هستند.

کارشناسان هتل در امارات به افزایش قیمت ها در تعطیلات عید سعید فطر اشاره می کنند زیرا کاهش ممنوعیت قائد باعث جذب مسافران به سواحل امارات می شود.

شرکت‌های مهمان‌نوازی دبی پیش‌بینی می‌کنند که گردشگری بین‌المللی در تعطیلات عید فطر افزایش یابد، زیرا بازدیدکنندگان به این شهر هجوم می‌آورند، که آن را با سال گذشته متفاوت کرده است زیرا محدودیت‌های ویروس کرونا به کاهش سفر ادامه می‌دهد.

عربستان سعودی، هند، آفریقا، اندونزی و روسیه در حال حاضر بازارهای آزاد دبی هستند و بسیاری از گردشگران از قبل بلیط دبی و عید را در امارات رزرو کرده اند.

نمایشگاه اکسپو 2020 تاثیر زیادی بر فعالیت های گردشگری در امارات داشت که انتظار می رود تعطیلات عید فطر را ادامه داده و سال گذشته آن را بازطراحی کند.

گای هاچینسون، رئیس و مدیرعامل روتانا (گروه هتل در امارات متحده عربی)، گفت: تقویت خواهد شد.

بخش گردشگری در این منطقه همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و امسال با کاهش محدودیت‌های سفر بهبود چشمگیری پیدا کرده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا