اخبار استانی

تقدیر رییس کل دادگستری استان کرمان از اقدامات پلیس استان در کشف سلاح و مهمات غیرمجاز / تشدید برخورد با دارندگان سلاح، از سیاست های دستگاه قضایی است

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من؛ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در بازدید از دستاوردهای پلیس استان کرمان در جمع آوری سلاح و تجهیزات، افزود: با توجه به مشکلاتی که اخیراً در کشور رخ داده است، دشمن در صدد برگرداندن است. شورش در خیابان ها در کنار سلاح ها به منظور بهره برداری

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در ماه های گذشته ورود سلاح و مهمات غیرمجاز به کشور افزایش یافته است، گفت: با رصد پلیس، سلاح و مهمات زیادی کشف شده است.

رييس نماينده دادگاه هاي استان كرمان گفت: هدف دادگاه ها تقويت صاحبان سلاح به ويژه سلاح است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی گفت: قضات استان کرمان طبق قانون برای دارندگان، فروشندگان و حاملان سلاح و سلاح غیرمجاز حکم شدید دارند و بر این اساس شعب ویژه ای در دادسراها و دادگاه ها برای رسیدگی و اعمال تدابیر بازدارنده در این زمینه ایجاد شده است.

وی همچنین یادآور شد: قاضی برای قاچاق اسلحه و مهمات از 5 تا 10 سال، برای تهیه، حمل و ارسال سلاح و مهمات غیرمجاز از دو تا پنج سال حبس تعیین کرده است.

وی همچنین گفت: دادگاه منطقه کرمان برای پرونده های نگهداری، حمل و قاچاق اسلحه مجازات سنگینی در نظر می گیرد تا برای افرادی که امنیت موجود منطقه را از بین ببرند و شهروندان را به خطر بیاندازند، مجازات بازدارنده اعمال شود. .

دکمه بازگشت به بالا