اخبار استانی

جامعه به ابزار طنز نیاز دارد/ «گل آقا» سرمایه بومی و ملی ماست

اخبار ایران من/ گیلان رهبر معظم ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه زبان طنز ابزاری عالی برای بیان خطرناک ترین انتقادها بدون عصبانیت است، گفت: امروزه گروه ما به ابزار طنز برای انتقال پیام و ایده و اندیشه نیاز دارد.

رضا ثقاتی در تولید ششمین جشنواره ملی شعر «طنزپهلو» با محوریت جوک های امروزی، از مرحوم کیومرث صابری (گل آقا) به عنوان پایتخت منطقه ای و ملی نام برد و گفت: پایتختی دارد.

وی درباره سابقه شش ساله این جشنواره گفت: وزارت فرهنگ و علوم اسلامی در موضوع طنز نظر بسیار ویژه ای دارد.

مدیر ارشد فرهنگ و معارف اسلامی گیلان با تاکید بر اهمیت ترویج موضوعات طنز در بین مردم گفت: اگرچه چالش های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و اقتصادی وجود دارد، اما باید زبان را با درک کامل بحث کنیم و از این رو می توان طنز نویسی کرد. داستان رهبری و گردآوری ایده ها و پیوند فرهنگ ها و محل ملاقات در قلب.

ثقاتی با اشاره به اینکه زبان طنز بهترین ابزار برای بیان انتقاد شدید بدون عصبانیت است، گفت: امروز تیم ما به ابزار طنز برای انتقال پیام، ایده و ایده نیاز دارد.

وی درباره ارتباط جشنواره بین المللی شعرهای خنده دار با زادگاه گل آقا گفت: نخست وزیر در دیدار اخیر با طنزپردازان از گل آقا یاد کرد و خواستار برگزاری این جشن در سطح جهانی شد.

رئیس کل ارشاد اسلامی گیلان، نخست‌وزیر را سخنران پایانی ششمین جشنواره سالانه شعر «طنز» در شهرستان فومن دانست و گفت: منتظر دیدن غنا و هنر جشنواره «کشور» هستیم.

وی از انتشار و رونمایی از کتاب آثار برگزیده جشنواره شعر «طنز» خبر داد و گفت: این کتاب مهم ترین و غنی ترین بخش جشنواره محسوب می شود. یادداشت ها و اشعار مرحوم کیومرث صابری که به همین مناسبت سروده شده است، ویرایش می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا