اخبار استانی

دانشگاه آزاد اسلامی قائنات برای سال ۱۴۰۱ چه برنامه‌هایی دارد؟

حمید طاهری در گفت وگو با خبرنگار تیم منطقه ای خبرگزاری آنا، در تشریح وقایع معروف دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات در سال 1400 و برنامه های دانشگاه در سال 1401 اظهار کرد: تولید و تحویل کود قارچ زعفران. مزارع زرشک و ایستگاه تحقیقات زعفران بخشی از تلاش های این دانشگاه در سال گذشته بوده است.

وی همچنین از توسعه ضدعفونی‌کننده‌های تخصصی ضدعفونی‌کننده کرونا توسط شرکت فرپویان برای کادر پزشکی، تلفیق آموزش حضوری در سایر رشته‌ها و راه‌اندازی و دانلود صفحه جدید دانشگاه از سرور مرکزی مانند سایر عملکردهای واحد قائنات یاد کرد. 2000 متر مکعب ذخیره آب های سطحی و ساخت و کار بیمارستانی با استقرار دندانپزشک در فاز اول.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قائنات نهمبی در خصوص آینده این دانشگاه گفت: تبدیل کاربری اراضی کشاورزی این دانشگاه به خوابگاه برای کمک به قرارداد مسکن کارکنان و معلمان، تشویق معلمان است. علوم پزشکی پس از تصویب اتاق عمل، ایجاد خوابگاه و جذب دانشجوی خارجی از برنامه های دانشگاه در سال آینده است.

به گفته طاهری، شهر باستانی و باستانی قائنات دومین شهر پرجمعیت استان خراسان جنوبی و پایتخت جهانی هنر زرشک و زعفران در جهان است.

وی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات از سال 1379 به عنوان ستاد مرکزی واحد مشهد آغاز به کار کرد و در سال 1384 به یک نهاد مستقل تبدیل شد. این دانشگاه اکنون دارای 20 عضو تمام وقت، 60 استاد سفر، 33 کارمند و تقریبا 1400 دانشجو است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات 65 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرد و افزود: دو رشته دکتری، 13 رشته کارشناسی ارشد و 50 رشته کارشناسی و کاردانی در واحد قاینات وجود دارد و حدود 6500 دانشجو در این دانشگاه تحصیلات خود را به پایان رسانده اند. دور . .

به گفته طاهری، سما دو مدرسه ابتدایی دخترانه و پسرانه با حدود 600 دانش آموز دارد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات نیز در دو سال گذشته رشد 20 درصدی و 40 درصدی دانش آموزان را تجربه کرده است.

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا