اخبار استانی

«دیباگِر» نخستین نشریه دانشگاهی تولیدشده با تکنولوژی هوش مصنوعی

در دانشگاه آزاد سمنان رونمایی می‌شود؛

نخستین نشریه تولیدشده با تکنولوژی هوش مصنوعی با عنوان «دیباگِر» توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از سمنان، از نخستین نشریه تولیدشده با تکنولوژی هوش مصنوعی با عنوان دیباگِر (Debugger) توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان رونمایی می‌شود.

سمانه بهرامیان رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در این‌باره اظهار کرد: دانشجویان جوان انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان توانستند برای نخستین‌بار در کشور و با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، نخستین شماره از نشریه علمی و فرهنگی دیباگر را با عنوان Genesis (پیدایش) تولید و منتشر کنند، نشریه‌ای که در آن خبری از نویسنده و یا نویسندگان نیست و به طور کامل توسط یک فناوری خودکار نوشته شده است.

بهرامیان از فعالان حوزه نشریات به ویژه اصحاب رسانه به منظور شرکت در مراسم رونمایی دعوت کرد و گفت: امیدواریم با حمایت بیشتر از فعالیت‌های دانشجویی در آینده شاهد درخشش و موفقیت‌های جوانان ایرانی در عرصه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی باشیم.

وی یادآور شد: مراسم رونمای از دیباگِر، ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت جاری در سالن آمفی تئاتر فرزانگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا