اخبار استانی

رونق گردشگری چناران با احیاء غذاهای سنتی

اخبار ایران من/خراسان رضوی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران از رونق گردشگری این شهرستان با احیاء غذاهای محلی و سنتی خبر داد.

محمد طاهریان مقدم در گفت و گو با اخبار ایران من از برگزاری جشنواره غذاهای سنتی در روستای «ملی» چناران خبر داد و افزود: این جشنواره غذا با هدف حفظ سنت، آداب و رسوم و هنرنمایی بانوان روستایی در طبخ انواع غذاهای سنتی برگزار شد.

وی عنوان کرد: تلاش می‌شود با استفاده از این ظرفیت سنت‌های شهرستان را احیاء و غذاهای محلی و سنتی منطقه را بهتر از گذشته احیاء کنیم.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران بیان کرد: شهرستان چناران ظرفیت‌ بالایی در زمینه گردشگری غذا دارد و غذاهایی مانند آش سنتی، فتیر مسکه، آبگوشت، کله جوش و… جزو غذاهای محلی این شهرستان محسوب می‌شود.

طاهریان مقدم با بیان اینکه چون اقوام مختلفی از جمله کرد، عشایر و… در منطقه داریم گردشگری غذا می‌تواند در چناران رونق بگیرد، تصریح کرد: تلاش می‌شود با انتقال این سنت‌ها به نسل آینده از فراموشی آن‌ها جلوگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک گردشگری غذا در صنعت توریسم شهرستان چناران تاثیربسزایی دارد، با توجه به اینکه طرقبه شاندیز در گردشگری غذا اشباع شده‌اند، می‌شود با برگزاری چنین جشنواره‌هایی گردشگر و مسافر بیشتری را به شهرستان جذب کرد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران اظهار کرد: جذب گردشگر بیشتر در افزایش اقامتگاه‌های بوم گردی، ایجاد اشتغال بیشتر و مهاجرت معکوس نقش بسزایی دارد.

وی گردشگری غذا را راهی برای رونق توریسم در منطقه دانست و گفت: بدون شک توجه به آشپزی اقوام، اشتغال‌زایی و رونق گردشگری تأثیر مستقیم دارد.

شهرستان چناران در فاصله ۵۰ کیلومتری از شمال مشهد قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا