اخبار استانی

سبزوار؛ قطب تولید محصولات استراتژیک کشاورزی/ از تولید زعفران و پسته تا سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی

امیرحسین الهامیراد در گفت و گو با خبرنگار تیم منطقه ای خبرگزاری آنا درباره ظرفیت های شهرستان سبزوار در زمینه “شرکت های تولید مواد غذاییوی با بیان اینکه از دیرباز مرکز تولیدات کشاورزی از جمله زیره، پنبه، گندم، چغندر، خربزه، انار و گیاهان دارویی بوده است، افزود: این محصول برای کشور ارزش افزوده دارد.

وی ادامه داد: دره بزرگ و حاصلخیز جوین در شمال شهرستان در اواخر دهه 40 بزرگترین و قدیمی ترین سایت های کشاورزی و صنعتی منطقه را ایجاد کرد.

رئیس گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار نظامبی افزود: کشت و صنعت جوین یکی از بزرگترین کارخانه های قند کشور را در کنار دام، تاکستان، چغندر، گوجه فرنگی، هندوانه و هندوانه در اختیار دارد.


بیشتر بخوانید:

کشت زعفران و عناب دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در 200 هکتار از اراضی کشاورزی


رئیس اتحادیه خواربار دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: قدیمی ترین کارخانه های پنبه و پالایش روغن و قدیمی ترین کارخانه های سیمان کشور در این شهرستان راه اندازی شده است.

الهامیراد افزود: در این میان توسعه پسته و زعفران و دامداری های بزرگ از جمله گاو شیری، طیور و طیور، این شهرستان را به یکی از بزرگترین مراکز جمع آوری و تولید زعفران و زعفران پسته کشور تبدیل کرده است.

وی افزود: علاوه بر دو منطقه اصلی فرآوری فلفل قرمز در غرب شهرستان های جغتای و داورزن، این شهرستان به یک کارخانه بزرگ فرآوری ادویه و ادویه تبدیل شده است.

سبزوار;  تولیدات کشاورزی / از تولید زعفران و پسته تا نرخ ارز صنعتی

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار گفت: در حال حاضر با توجه به کشاورزی منطقه و محیط خشک و بیابانی در حال سرمایه گذاری در صنایع منعطف مرتبط با منابع موجود از جمله لبنیات، گیاهان دارویی هستم. اسانس ها و اسانس ها، صنایع تولید و حمل و نقل میوه های خشک، آجیل، زعفران به دلیل نزدیکی به منطقه تولید و همچنین فاصله کوتاه با بازار مورد انتظار در شرق و شمال شرق (آسیای مرکزی) ارزش افزوده خوبی دارند.

رئیس گروه غذایی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی همچنین گفت: علاوه بر این سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات با استفاده از ضایعات و منابع بومی از جمله تولید مواد مفید، مکمل های آنتی اکسیدانی، فیتوکمیکال ها و … است. یکی از بزرگترین محدودیت های مالی است. این یک افزونه عالی است که بسته به مهارت های جامعه می تواند مورد توجه قرار گیرد.

مدیر گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار نتحمبی گفت: در زمینه تبدیل صنعتی شهرستان سبزوار گفت; چرا که شهرستان سبزوار از نظر مواد اولیه ضروری یکی از بزرگترین مراکز تولید گیاهان دارویی، زیره، فلفل قرمز و ضایعاتی مانند هندوانه، پوست انار، پوست زعفران، پوست پسته و کاج در کشور است.

الهامیراد گفت: فرصت تملک باغات در منطقه شرق نیشابور و تاکستان های بزرگ در منطقه کاشمر در جنوب این شهرستان، فرصت دیگری برای این منطقه برای سرمایه گذاری در صنایع اضافی و مواد غذایی و ضایعات غنی است. مواد، ترکیبات فنلی، فیبر غذایی و سایر مواد تقویت کننده سلامت ضروری هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اعتبارات موجود در منطقه مانند رب گوجه فرنگی; فرآورده های لبنی، مشروبات الکلی، آسیاب ها، کارخانه های آرد، کارخانه های قند و غیره اغلب به اندازه کارخانه ها و کارگاه های کوچک هستند و برخی از آنها تنها کارخانه قند و کارخانه اسید سیتریک نیستند که از ملاس و ضایعات قند استفاده می کنند، بلکه یک امر ضروری است. استفاده کنید. . قدرت بومی در منطقه و صنعتی شدن با استفاده از فناوری (Tech) و دانش محقق نشده است.

به گزارش آنا، دکتر. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امروز در سفر به سبزوار در جمع دانشجویان آزاد این شهرستان، حل مشکل دانشگاه را پیوند مجدد با جامعه دانست. اما اتفاقی که افتاده این است که این بخش با کمبود دانشجو مواجه است. برای درک این پدیده لازم است این دانشگاه رویکرد خود را تغییر دهد و فضا را تنظیم کند. زیرا آموزش و پرورش دیگر تنها راه حل پایداری دانشگاه نیست. برای تازه کردن باغ و تمرکز بر بخش غذا، می توانیم مدرسه ای به نام غذای سالم یا “غذای خوب” داشته باشیم. چرا که این سمت ها از دانشکده صنایع غذایی بهتر و شناخته شده تر است و دانشگاه با تغییر رویکرد می تواند جوانان را به این بخش جذب کند.

انتهای پیام/4117/

دکمه بازگشت به بالا