اخبار استانی

سرعت اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان به آبیک مطلوب است

تسریع در روند انتقال آب از سد طالقان به آبیک موجه است

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: با اختصاص 150 میلیارد تومان در تکمیل مهم ترین کار انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک تسریع شد.

به گزارش خبرنگار مالی اخبار ایران من از قزوین؛ لطف الله سیاهکلی شامگاه یکشنبه از پروژه آبرسانی سد طالقان به شهرستان آبیک بازدید و در جریان روند پیشرفت فازهای پایانی این پروژه مهم قرار گرفت.

لطف الله سیاهکلی نماینده مردم آبیک و البرز قزوین نیز در کنار این سفر به اخبار ایران من گفت: یکی از مهم ترین کارهای مردم آبیک تامین آب شرب سالم است که در دو دهه اخیر محقق نشده است.

photo_2022_5_29-21_27_54_932_6HU

وی افزود: در راستای دستورات استاندار سابق و نمایندگان وی و مدیریت فعلی شرکت آب منطقه، پروژه انتقال آب از سد طالقان به استان ایجاد شد و فاز اول آن به زودی انجام می شود. . آب ابیک را ببینید.

سیاهکلی گفت: با کمک نمایندگان توانستیم 150 میلیارد دلار مورد نیاز برای تکمیل پروژه را تامین کنیم و با تزریق وی سرعت نهایی افزایش یافته است.

مردم آبیک با تاکید بر عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم در سال های اخیر گفتند: یکی از نیازهای اساسی مردم تامین آب شرب سالم و سالم بود که خوشبختانه در سرلوحه برنامه های بعدی ما قرار گرفت. و نتیجه بگیریم.”

49899

سیاهکلی گفت: پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به استان قزوین طی چند دهه آینده بحران آب 15 شهر و 194 روستا را حل می کند و در ماه های آینده فاز اول این طرح برای انتقال آب به 15 مورد استفاده قرار می گیرد. شهرها و 194 روستا. شهرستان.

سامانه آبرسانی سد طالقان یکی از سفرهای رسمی رئیس جمهور به قزوین در سال 95 است که هم اکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مطابق با آنچه در دو سال گذشته اتفاق افتاده است و در صورت تکمیل، نیاز به آب شرب سالم سرویس بهداشتی 15 شهر و 194 روستای شهرستان قزوین تامین می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا