اخبار استانی

قرار گرفتن در معرض گرده و مواد محرک احتمال ابتلا به بیماری‌های تنفسی را افزایش می‌دهد

خارش چشم و آبریزش بینی؟ تغییر آب و هوا ممکن است علت باشد.

طبق مطالعه محققان، توزیع گرده های آلرژی زا ممکن است با ادامه گرم شدن جهان تغییر کند و قرار گرفتن انسان در معرض گرده ها و آلاینده ها احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی را افزایش می دهد.

به گزارش تیم اطلاع رسانی و فنی خبرگزاری آنا به نقل از سایت (سایتک دیلی)، گروهی از محققان موسسه علوم محیطی و بهداشت حرفه ای راتگرز با استفاده از رایانه به بررسی تاثیر تغییرات آب و هوایی بر توزیع گرده بلوط و ابروسیا پرداختند. ، دو چیز رایج در ایالات متحده استفاده می شود

این مطالعه که در Frontiers in Allergy منتشر شد، نشان داد که تا سال 2050، انتظار می‌رود تغییرات آب و هوایی میزان گرده موجود در هوا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و بیشترین افزایش در مناطقی رخ دهد که سطح گرده معمولاً پایین است. این گروه توسط پانوس گئورگوپولوس، استاد بهداشت و عدالت محیطی و کار در دانشکده بهداشت عمومی راتگرز رهبری می شد.

جورجیوپولوس، مدیر آزمایشگاه شیمی‌دینامیک محاسباتی در راتگرز و پروفسور رابرت وود جانسون، می‌گوید: «مونگوس محرک اصلی تغییرات آب و هوایی است، زیرا تغییرات در چیزهایی مانند دی‌اکسید کربن و دما بر زندگی گیاهان تأثیر می‌گذارد». “مدرسه پزشکی.” در عین حال، تولید گرده و اثرات گرده بر بیماری های مرتبط با آن به دلیل تغییرات آب و هوایی افزایش یافته است و این یکی از معدود مطالعاتی است که این موضوع را در آینده پیش بینی می کند.

تلاش‌های قبلی مربوط به شاخص‌های گرده و تغییرات آب و هوایی به دلیل کمبود داده محدود شده بود. به عنوان مثال، تقریباً 80 مرکز گرده افشانی در ایالات متحده وجود دارد که توسط انواع سازمان های خصوصی و دولتی با استفاده از انواع استراتژی های بازاریابی اداره می شوند.

برای حل این مشکل، محققان از سیستم مدل‌سازی کیفیت هوا در مقیاس چندگانه استفاده کردند، ابزاری باز که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) بر اساس توزیع درختان بلوط و ابروسیا در گذشته (2004) و آینده (2047) مدیریت می‌شود. .

نتایج نشان داد که علیرغم هوای کمی گرمتر، فصل گرده ها زودتر شروع می شود و در سراسر ایالات متحده طولانی تر می شود و میانگین تعداد گرده ها در بسیاری از مناطق این کشور افزایش می یابد. میانگین غلظت گرده بلوط در شمال شرقی و جنوب غربی می تواند تا 40 درصد افزایش یابد و میانگین غلظت ابروسیا در این مناطق می تواند 20 درصد افزایش یابد.

حرکت گرده منطقه ای نیز مشاهده شد. در بخش‌هایی از نوادا و شمال تگزاس، گرده بلوط می‌تواند تا اواسط قرن دو برابر شود، در حالی که ماساچوست و ویرجینیا تا سال 2050 شاهد افزایش 80 درصدی گرده ابروسیا خواهند بود.

بررسی گرده ها بخشی از یک پروژه در حال انجام توسط مرکز تحقیقات اوزون راتگرز بود که توسط EPA و نیوجرسی تامین مالی شد تا تاثیر تغییرات آب و هوا بر کیفیت هوا در این ایالت را ارزیابی کند. بسیاری از این پروژه ها بر مبارزه دولت با ازن در سطح زمین متمرکز هستند که ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی است و می تواند به ریه ها آسیب برساند.

جورجپولوس گفت: هوای نیوجرسی هم از نظر آلودگی انسانی و هم از نظر افزایش گرده، تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار خواهد گرفت. برای افراد مبتلا به آسم، قرار گرفتن در معرض گرده ها و آلاینده هایی مانند ازن، خطر ابتلا به عفونت های تنفسی را افزایش می دهد. برای محافظت از آسیب پذیرترین افراد، باید بدانیم که چگونه این محرک ها در یک جهان گرم می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا