اخبار استانی

مهار ۴۰ هکتاری حریق در جنگل های رودبار با بالگرد/ وجود آتش زیر خاکستر

اخبار ایران من/گیلان مدیرکل محیط زیست گیلان از اطفای حریق با استفاده از بالگرد هلال احمر از صبح تا ظهر امروز در منطقه رودبار خبر داد و گفت: تاکنون پنج پرواز داشته ایم.

وزش باد گرم، کوهستان و زمین ناهموار آتش سوزی های رودبار، عملیات اطفای حریق را کوتاه و دشوار کرده بود، به طوری که صبح یک بالگرد هلال احمر برای اطفای حریق وارد منطقه شد.

میرحمد اختری در گفت وگو با اخبار ایران من، با بیان اینکه در چهارمین روز از آتش سوزی در مناطق جنگلی استان، وزش باد گرم را نگاه می کنیم، اظهار کرد: در مجموع 5 شهر به جز شهرستان درگیر آتش سوزی شدند. رودبار، آتش سوزی در چهار شهر دیگر مهار شد.

وی خسارت آتش سوزی در شهرستان های ماسال، تالش، رضوانشهر و فومن را 45 هکتار عنوان کرد و گفت: در شهرستان رودبار حدود 40 هکتار در دو منطقه شمام و سلانسر دچار آتش سوزی شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از اطفای حریق هوایی با استفاده از بالگردهای هلال احمر از صبح تا بعدازظهر امروز در شهرستان رودبار خبر داد و گفت: تاکنون پنج پرواز با حضور 150 نفر از مردم از طبیعت داشته ایم. . نیروهای امنیتی و آتش نشانی و هلال احمر و بسیجیان در منطقه حضور دارند و تا اطفای حریق به کار خود ادامه می دهند.

اختری با اشاره به حضور مستمر نیروهای امنیتی در چند روز گذشته در منطقه افزود: از طریق هواپیما در تلاش بودیم آتش را مهار کنیم اما در برخی نقاط به دلیل وزش باد و دره شدید امکان عملیات بالگرد وجود نداشت.

وی با بیان اینکه وزش باد باعث شروع مجدد آتش زیر خاکستر می شود، گفت: اکنون برق در منطقه است و در حال اطفای آن هستند. البته از عصر امروز شاهد آتش سوزی دیگری در منطقه شمام بودیم و به همین دلیل عملیات مهار و اطفای حریق در منطقه ادامه دارد و در صورت عدم اطفای آن نیروهای جدید به منطقه اعزام می شوند. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا