اخبار استانی

نگاه ویژه دولت به احیای دریاچه ارومیه با تخصیص اعتبارات اجرایی شود

اخبار ایران من/ آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی خواستار تسریع در تکمیل و تکمیل پروژه ارسال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه شد.

در دیدار محمدصادق معتدیان معاون وزیر نیرو در امور آب، درباره دستورات ویژه رئیس جمهور در سفر اخیر خود به آذربایجان غربی برای نجات دریاچه ارومیه، خواستار توقف فوری کاهش ذخایر آب شد. کانی سیب به دریای ارومیه.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین اقدامات دولت در آذربایجان غربی و مناطق اطراف آن احیای دریاچه ارومیه است که تاکنون در این منطقه صورت گرفته اما هنوز محقق نشده است.

معتمدیان سفر رئیس جمهور به دریاچه ارومیه را در سفر اخیر خود به آذربایجان غربی ذکر کرد و افزود: آیت الله رئیس جمهور نگاه ویژه و احیای دریاچه ارومیه را در فهرستی مدون و مدون قرار داد.

به گزارش اخبار ایران من، گزارش سفیر با بیان اینکه آنچه در دریاچه ارومیه می گذرد نیازمند یک عملیات جهادی برای تکمیل ماموریت ها است، افزود: به منطقه

وی گفت: سفیر آذربایجان غربی در حال تکمیل پروژه ای مانند انتقال آب به دریاچه ارومیه، فاز سوم کارخانه داروسازی ارومیه و خط انتقال آن و سد چپرآباد به عنوان بخشی از پروژه تغییر فرهنگ دریاچه ارومیه است. : مردم منتظر برخورد مسئولان هستند. تامین اعتبارات لازم و عملیات کامل نجات در دریاچه ارومیه.

معتمدیان افزود: دولت متعهد به احیای دریای ارومیه است و این ابتکار کم نظیر باید در اعطای وام ها و امانت های لازم مورد توجه قرار گیرد.

در این نشست که در سالن همایش های وزارت نیرو برگزار شد، معاون امور آب، معاون تلفیق و برنامه ریزی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیر کل حوزه آبخیز غرب کشور حضور داشتند. و مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و انرژی ایران، ابتکار وزیران به منظور تسریع در روند نهایی طرح های احیای نهایی دریای ارومیه، قدرت بیان و بر اجرای آنها تاکید شد. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا