اخبار استانی

۱۰۵ اثر تاریخی در موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس به نمایش گذاشته شد

به گزارش اخبار ایران من، «سهراب بناوند» مدیرکل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان ظهر امروز در مسیر موزه مردم شناسی خلیج فارس در جمع خبرنگاران گفت: امروز به مناسبت روز ملی جمعیت. خلیج مردم شناسی بندر عباس برای خانواده ها رایگان است و امروزه خانواده ها می توانند به صورت رایگان از موزه دیدن کنند و قرن ها از آثار باستانی منطقه دیدن کنند.

مدیرکل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: این موزه به مساحت 2400 متر مربع در سه اتاق قرار دارد که علاوه بر فضای عمومی دارای کارگاه، کتابخانه ویژه و نمایشگاه است. . وی افزود: در اتاق های بعدی حوزه های مختلفی از جمله موزه ها، آزادسازی هرمز از دست ارتش پرتغال و جستجوی جنوبی ها و باستان شناسی است.

بناوند گفت: در هفته میراث فرهنگی نمایشگاه فعالیت های کهن اسلامی را بازگشایی کرده ایم که علاقه مندان می توانند از این نمایشگاه بازدید کنند. وی افزود: در این نمایشگاه 105 شی باستانی از مسجد دوم مهرابه کنگ، قلعه جزیره هرمز در حوالی حریره کیش که شامل سفال و زیور آلات مربوط به ساخت شهر حریره کیش است، برای عموم رونمایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: این نمایشگاه از 28 اردیبهشت لغایت 3 خردادماه به مدت یک هفته پذیرای باستان شناسان است. دربعدازظهر.

48

دکمه بازگشت به بالا