اقتصادی

آمادگی ایران برای انتقال فناوری به نیکاراگوئه

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه در بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران(iHiT) فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بازار آن کشور را خواستار شد.

به گزارش اخبار ایران من، نیس مونکادا، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با همراهی امیر حسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری از خانه نوآوری و فناوری ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بازدید کرد.

میرآبادی طی این بازدید ضمن اشاره به توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، انرژی (نفت، پتروشیمی و…) ، سلامت، تجهیزات پزشکی، بازی، انیمیشن و…، گفت: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار خود دارد که نمونه‌هایی از آن برگزاری رویدادهای بین‌المللی در ایران با حضور فعالان اقتصادی سایر کشورها و حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در رویدادهای معتبر بین‌المللی است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در ادامه، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با ابراز خرسندی از سطح مناسبات دو کشور، دستاوردهای دانش‌بنیان کشور ایران را افتخارآمیز خواند و افزود: کشور ما در حوزه‌های مختلف به‌ویژه شیلات، کشاورزی، انرژی‌های تجدیدپذیر، سلامت و … درخواست همکاری و انتقال فناوری از شرکت‌های ایرانی دارد.

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری در پایان با اشاره به گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در خصوص مدل‌های مختلف همکاری در حوزه‌های فناوری با وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا