اقتصادی

انتشار اخبار کذب درباره محدودیت‌های مالی ایران در عراق با اهداف شخصی

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: خبر برگزاری جلسه مدیران بانکی عراق با طرف آمریکایی برای ممانعت از دور زدن تحریم‌ها توسط تجار ایرانی صحت ندارد و طرح این موضوع از سوی برخی افراد کاملا با اهداف شخصی صورت گرفته است.

رامین پولادرگ –  عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق – در واکنش به انتشار خبر  محدودیت‌های مالی ایران در عراق و احضار روسای بانکی عراق از سوی طرف آمریکایی برای ممانعت از دور زدن تحریم‌ها توسط تجار ایرانی به اخبار ایران من گفت: من به تازگی هم  درباره محدودیت ارزی عراق صراحتا گفتم چنین سیاستی از سوی بانک مرکزی عراق به معنای توقف تجارت با ایران نیست و فقط برای مدتی باعث محدودیت خواهد شد. ضمن اینکه اصلا جلسه‌ای هم بین روسای بانکی عراق با طرف آمریکایی وجود نداشته و  انتشار چنین خبری از سوی یکی از اعضای اتاق بازرگانی با اهداف خاصی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مطرح کردن چنین خبری در شرایط کنونی به هیچ عنوان منطقی نیست ادامه داد: راوی این خبر غیررسمی و کذب که در برخی رسانه ها منتشر شده به نوعی از جانب بانک مرکزی صحبت کرده و طوری به این موضوع پرداخته که انگار سخنگوی بانک مرکزی است. در واقع اگر چنین جلسه و اتفاقی هم در کار بود، این بانک مرکزی ایران است که بعد از برگزاری جلسات و نشست های ویژه با طرف عراقی می‌تواند خبری از آن منتشر کند، نه یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران!

پولادرگ ادامه داد: معتقدم این خبر زائیده فکر همان فردی است که آن‌ را مطرح کرده، چون هیچ جلسه و اتفاق خاصی در این باره وجود نداشته که بخواهد به آن بپردازد. شاید هم این عضو اتاق بازرگانی ایران چون درگیر یک سری مسائل با رئیس اتاق بازرگانی ایران است ترجیح داده در این راستا حرکت کند و چنین اظهارات کذبی را مطرح کند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا