اقتصادی

تحقیقات اروپا از وضعیت ایمنی کودکان در فیس‌بوک و اینستاگرام

رگولاتورهای اتحادیه اروپا اعلام کردند پلتفرم‌های شبکه اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام شرکت متا پلتفرم، به دلیل نقض احتمالی قوانین محتوای آنلاین اتحادیه اروپا در رابطه با ایمنی کودکان، تحت تحقیقات قرار خواهند گرفت که ممکن است به جریمه‌های سنگین منجر شود.

به گزارش اخبار ایران من، طبق قانون خدمات دیجیتال (DSA) اتحادیه اروپا که در سال گذشته اجرایی شد، شرکت‌های فناوری موظفند برای مقابله با محتوای غیرقانونی و مضر در پلتفرم‌های خود کارهای بیشتری انجام دهند.

 کمیسیون اروپا اعلام کرد به دلیل این نگرانی که فیس‌بوک و اینستاگرام به اندازه کافی به خطرات متوجه کودکان رسیدگی نکرده اند، تصمیم گرفته است تحقیقات عمیقی را درباره آنها آغاز کند. شرکت متا، گزارش ارزیابی ریسک را در سپتامبر ارائه کرد.

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت: کمیسیون نگران است که سیستم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام، از جمله الگوریتم‌های آن‌ها، اعتیادهای رفتاری را در کودکان تحریک کنند.

بعلاوه، این کمیسیون همچنین نگران روش‌های احراز سن و راستی‌آزمایی است که شرکت متا به کار گرفته است. نگرانیهای این رگولاتور، مربوط به دسترسی کودکان به محتوای نامناسب است.

 متا اعلام کرد در حال حاضر تعدادی ابزار آنلاین برای محافظت از کودکان دارد. یکی از سخنگویان متا گفت: می‌خواهیم، کاربران جوان، تجارب ایمن و متناسب با سن خود را به صورت آنلاین داشته باشند و یک دهه را صرف توسعه بیش از ۵۰ ابزار و سیاست طراحی شده برای محافظت از آنها کرده‌ایم. این چالشی است که کل صنعت با آن مواجه است و ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن جزئیات کار خود با کمیسیون اروپا هستیم.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت متا در حال حاضر بر سر انتشار اطلاعات غلط در آستانه برگزاری انتخابات مهم از جمله انتخابات پارلمانی اروپا در ماه آینده، زیر ذره بین اتحادیه اروپا قرار دارد. نقض قانون خدمات دیجیتال می تواند منجر به جریمه هایی بالغ بر ۶ درصد از گردش مالی سالانه جهانی یک شرکت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا