بین الملل

آماده‌باش پدافند موشکی تایوان در پی هجوم ۲۲ جنگنده چینی

به گزارش خبرگزاری آنلاین اخبار ایران من، وزارت دفاع تایوان روز پنجشنبه از ورود 22 هواپیمای چینی به منطقه پدافند هوایی این جزیره خبر داد.

به گزارش روزنامه «تایمز آو ایندیا»، این وزارتخانه اعلام کرد که این جنگنده های چینی از منطقه دفاع هوایی و مرز تنگه تایوان عبور کرده اند.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای اعلام کرد که از «سیستم های دفاع موشکی هوایی» برای ردیابی جنگنده ها استفاده شده و هشدار رادیویی برای جنگنده ها مخابره شده است.

روزنامه تایمز هند نوشت که خط حائل خطی است که تایوان را از چین در تنگه تایوان جدا می کند و عبور نیروهای چینی از این خط یک اتفاق مکرر است.

دیروز (چهارشنبه) و امروز در مجموع 49 فروند هواپیمای نظامی چین به سمت تایوان حرکت کردند که 44 فروند از آنها از مرز عبور کردند.

در همین حال، ارتش چین در واکنش به سفر تحریک آمیز نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، تمرینات نظامی را در اطراف جزیره آغاز کرده است.

علاوه بر حمله هواپیماهای جنگی به حصار تنگه تایوان، ارتش چین امروز اعلام کرد که به عنوان بخشی از تمرینات نظامی، در سراسر تنگه تایوان “حمله راهبردی” انجام خواهد داد.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای اعلام کرد که از سیستم های نظارت سریع برای شناسایی انفجارهای موشکی پرتاب شده در شمال شرقی و جنوب غربی تایوان استفاده کرده است.

اوایل امروز، وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که ارتش این جزیره در حالت آماده باش کامل است و اوضاع را زیر نظر دارد تا از درگیری های بیشتر جلوگیری کند.

اقدامات نظامی چین حوادث بسیاری را به همراه داشت و روزنامه چینی “گلوبال تایمز” به نقل از کارشناسان نظامی نوشت که این “بی سابقه” است و برای اولین بار موشک ها از تایوان عبور می کنند. ارتش چین همچنین برای اولین بار از موشک های بالستیک دوربرد در تنگه تایوان استفاده کرده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول تبلیغ کنید

دکمه بازگشت به بالا