بین الملل

افشاگری «اسناد پاندورا» درباره فرار مالیاتی حاکم دبی

سوابق تحقیقاتی پاندورا نشان می دهد که محمد بن راشد آل مکتوم ، نخست وزیر دبی و نخست وزیر امارات متحده عربی ، از مالیات بر جزایر ویرجین بریتانیا و باهاما خودداری کرد.

به گزارش اخبار ایران من ، بر اساس اسناد پاندورا ، “محمد بن راشد آل مکتوم” دیکتاتور در دبی ، سهامدار سه شرکت ثبت شده در بخش خصوصی و خصوصی از طریق شرکت امارات “Axiom” بود.

به گزارش ریانووستی ، طبق اسناد موجود در اسناد پاندورا ، هر سه شرکت Tandem Investco Limited و Tandem DirectorCo Limited در سال 2008 در جزایر بریتانیا و Alimited International Investments Limited در باهاما تأسیس شدند.

تحقیقات در مکاتبات پاندورا نشان می دهد که از این سه شرکت برای ایجاد تجارت جهانی Axiom ، یک شرکت مادر تولید کننده و فروش تلفن های همراه استفاده شده است.

شرکتی که در اینجا بهائی ثبت شده است به حالت تعلیق درآمده اما تعلیق نشده است ، در حالی که فعالیت های این دو شرکت به حالت تعلیق درآمده است.

گروهی از روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر در سراسر جهان ، پس از ماه ها بررسی نتایج تحقیقات خود در مورد مقالات منتشر شده از فرار مالیاتی و اقتصادی ، بیش از 330 سیاستمدار و رهبر سیاسی فعلی و سابق از 91 کشور جهان را منتشر کردند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی ، تعدادی از مقامات ایالتی و فدرال ، از جمله پادشاه اردن و نخست وزیر جمهوری چک ، در لیست افرادی با دارایی های مخفی قرار دارند.

به نوشته تایمز اسرائیل ، 565 نام اسرائیلی در نوشته های پاندورا که توسط کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی منتشر شده است آمده است.

نظرسنجی پاندورا پست بر اساس انتشار نزدیک به 12 میلیون سند از 14 شرکت مالی در سراسر جهان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا