بین الملل

امیرعبداللهیان: آمریکا دائم درخواست مذاکره می‌کند ولی ما به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

حسین امیرعبداللهیان شامگاه دوشنبه به نمایندگی از همایش ملی ایران و همسایگان در جمع خبرنگاران درباره نشست وزرای امور خارجه در خصوص مسائل هسته ای گفت: ما می توانیم بدون نیاز به اقدامات بالا وارد روند مدیریت پروژه شویم. جلسات در سطح

وی گفت: نکته مهم برای ما این است که مردم وقتی به بالای میز مذاکره می رسیم بیشتر بدانند و امیدوارم به آن نزدیکتر شویم.

امیرعبداللهیان درباره مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا گفت: آمریکایی ها همیشه خواستار مذاکره مستقیم هستند اما به آن نقطه نرسیده ایم.

رئیس سازمان دیپلماسی همچنین از سفر خود به هند و سریلانکا خبر داد و گفت: هفته آینده به هند و سریلانکا خواهم رفت و در این سفر به یکسری اهداف دست خواهیم یافت.

وزیر امور خارجه در تشریح هدف از سفر خود به هند افزود: اولاً دوستم در چهار ماه گذشته دو بار به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است و ثانیاً روابط سیاسی و اقتصادی خوبی با هند داریم. مسائل مختلفی از اتحاد سیاسی، اقتصادی و فناوری در داخل دو کشور وجود دارد.

وی افزود: در سریلانکا علاوه بر گفت و گو بین دو کشور، در زمینه استقرار خدمات فنی و اجرای پروژه هایی مانند سدسازی و برق گام های قابل توجهی برداشته ایم که در سریلانکا پیگیری خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه همچنین درباره توافق ایران و ترکیه گفت: در آخرین دیدار آقای رئیس جمهور و اردوغان علاوه بر اجلاس اکو در عشق آباد، روسای جمهور دو کشور با تشکیل کمیسیون عالی در ایران و ترکیه موافقت کردند. همزمان می توانیم اجلاس سه جانبه همکاری آستانه را نیز برگزار کنیم.

311311

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا