بین الملل

انتشار فهرستی از خریدهای گسترده و پرهزینه ارتش هند

دولت هند طرحی را برای خرید موشک، بالگرد، توپ و سامانه‌های جنگ الکترونیکی به ارزش ۸.۵ میلیارد دلار در راستای تقویت ارتش خود تصویب کرد.

به گزارش اخبار ایران من، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اعلام وزارت دفاع هند، شورای تدارکات دفاعی هند، نهاد مسئول تصویب تدارکات نظامی برای ارتش این کشور سفارشهایی برای تامین تسلیحات و تجهیزات نظامی برای ارتش هند به ارزش ۷۰۵ میلیارد روپیه (۸.۵۲ میلیارد دلار) برای همه نیروهای این ارتش تصویب کرد.

در این بیانیه تصریح شد، همه این سفارشها در راستای تقویت تولیدات نظامی داخلی که مورد تاکید نارندرا مودی، نخست وزیر هند است، نزد شرکتهای هندی ثبت خواهد شد.

در حالی که چین و پاکستان به عنوان دو قدرت مسلح به سلاح هسته‌ای همسایه هند هستند، اخیرا  ارتش هند با نیروهای چینی در امتداد مرزهای مورد مناقشه دو کشور در هیمالیا دچار تنش شد و از طرفی این ارتش به دنبال مدرنیزه کردن تجهیزات نظامی‌اش که عمدتاً متعلق به دوران شوروی سابقند، بوده است.

خریدهای نظامی جدید هند عمدتا متمرکز بر نیروی دریایی بوده به نحوی که ۵۶۰ میلیارد روپیه از این برنامه خریدهای نظامی متعلق به این نیرو هستند. سال گذشته میلادی هند نسبت به فعالیتهای چین در اقیانوس هند اظهار نگرانی کرده بود.

لیست خریدهای تایید شده برای ارتش هند شامل ۲۰۰ موشک براهموس، ۵۰ بالگرد چند منظوره و سامانه‌های جنگ الکترونیک برای نیروی دریایی می‌شود.

براهموس یک موشک مافوق صوت با برد حدودا ۳۰۰ کیلومتر است که مشترکا توسط هند و روسیه ساخته شده است. هر سه نیروی متعلق به ارتش هند بیش از یک دهه است که از نسخه های مختلف این موشک استفاده می‌کنند.

شورای تدارکات نظامی هند همچنین ساخت یک موتور دریایی دیزلی برای اولین بار در این کشور را تایید کرد.

این نهاد همچنین پیشنهاد نیروی هوایی هند برای استفاده از موشکهای دور برد توسط جنگنده های سوخو-۳۰ ام کی ای تایید کرد.

این ارتش همچنین تاییدیه خرید ۳۰۷ واحد توپخانه ‌کششی با کالیبر ۱۵۵ میلی‌متر به همراه خودروهای با تحرک بالا و خودروهای یدک‌کش تسلیحات را به دست آورد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا