بین الملل

انتصاب‌های جدید در وزارت امور خارجه

به گزارش گروه رسانه های خارجی فارس، مراسم افتتاحیه سخنگوی «ناصر کنعان» رئیس جدید مرکز دیپلماسی عمومی در امور خارجی است و از زحمات «سعید خطیب زاده» سخنگوی سابق این مرکز قدردانی می شود. این مراسم ظهر (یکشنبه) ۲۱ تیرماه با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه برگزار شد.

حسین امیرعبداللهیان در این مراسم از فعالیت ارزشمند، قابل اعتماد و پویا سعید خطیب زاده در دوران سخنگویی و ریاست مرکز دیپلماسی عمومی قدردانی کرد و برای وی در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.

توجه داشته باشید که سعید خطیب زاده به عنوان مشاور وزیر امور خارجه منصوب شده است. خطیب زاده نزدیک به دو سال (بیش از ۲۲ ماه) و از مرداد ۱۳۹۸ سخنگوی وزارت امور خارجه و رئیس مرکز دیپلماسی امور خارجه بود.

امیر عبداللهیان همچنین بر شهرت و تخصص ناصر کنعان در وزارت امور خارجه و مأموریت های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از جمله رئیس دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره تاکید کرد. و از ابتکار او تشکر کرد.» وی با تقدیر از وی افزود: وزارت امور خارجه توجه ویژه ای به رایزنی مردمی دارد و امیدوارم رئیس مجلس جدید در این زمینه به خوبی عمل کرده باشد.

به گزارش فارس، پس از سرمدی، محمدی، آسه، حسینی، قشقاوی، مهمانپرست، عراقچی، افخم، جابری انصاری، قاسمی، موسوی و خطیب زاده، ناصر کنعانی به عنوان سخنگوی سیزدهمین دستگاه دیپلماسی عهده دار این مسئولیت شد.

کنعان، رئیس سابق وزارت دفاع ایران در قاهره، همچنین رئیس ستاد وزارت امور خارجه در عراق بود. دبیر سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند (ازبکستان)، معاون اداره خاورمیانه و شمال آفریقا عربی، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان (اردن)، کاردار . از سفارت ایران در اردن، دیپلمات ارشد دیپلمات های عربی و آفریقایی از سایر سمت های کنعانی در دوران تصدی وزارت امور خارجه. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل است و به زبان های انگلیسی و عربی مسلط است.

امیر عبداللهیان نیز در این مراسم مدعی پیروزی برای پنج مدیر جدید شد.

انتصابات جدید هفته های اخیر در وزارت امور خارجه به شرح زیر است: حجت الاسلام و المسلمین امرودی به عنوان مشاور فرهنگی وزارت امور خارجه، «موسی فرهنگ» به عنوان مشاور وزارت امور خارجه، «مجتبی بنی» اسدزاده به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور اجرایی، «عیسی کاملی» به عنوان دستیار وزیر و مدیرکل آمریکا و «محمد صادق فضلی» به عنوان دستیار وزیر و مدیرکل غرب آسیا و شمال آفریقا.

لازم به ذکر است پیش از این بنی اسدزاده سرپرست معاونت عربی و آفریقایی معاونت امور خارجه، سرپرست نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری های اسلامی بود. رئیس اداره مجامع پارلمانی شورای اسلامی، مشاور سیاسی جمهوری اسلامی ایران در قطر و عمان است.

در پایان این مراسم با اهدای قرآن کریم و لوح سپاس از سخنگوی سابق وزارت امور خارجه تجلیل شد.

پایان پیام/
این داستان را در صفحه اول تبلیغ کنید

دکمه بازگشت به بالا