بین الملل

ایمنی و امنیت پرواز‌ها خط قرمز سازمان هواپیمایی کشوری است

ضمن اعلام صدور ۲۰ هزار مجوز پرواز برای عملیات نوروزی؛

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از برنامه ریزی ۲۰ هزار پرواز برای انجام عملیات نوروز ۱۴۰۲ خبرداد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مراسم افتتاحیه مرکز مدیریت و کنترل پرواز‌ها و خدمات مسافران نوروزی، در ابتدا ضمن قدردانی از مدیران و دست اندرکاران پرواز‌های نوروزی، گفت: با توجه به اهمیت مدیریت سفر‌های نوروزی، این مرکز برای نخستین بار در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد و با رصد ۲۴ ساعته فعالیت‌های مربوط به سفر‌های هوایی و خدمات‌رسانی به مردم را پایش خواهد کرد.

وی با بیان اینکه خط قرمز سازمان هواپیمایی کشوری ایمنی و امنیت پروازهاست، افزود: مرکز مدیریت و کنترل پرواز‌ها و خدمات مسافران نوروزی مدل مناسبی است که برای اولین بار در صنعت راه اندازی شده است و فعالیت این مرکز در طول تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت و برای دوره‌های اوج سفر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کاپیتان محمدی بخش امسال برای انجام سفر‌های نوروزی حدود ۲۰ هزار پرواز در مسیر‌های داخلی و خارجی برنامه ریزی شده که تا امروز (۱۴۰۱/۱۲/۲۷) حدود ۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بر هم افزایی و به اشتراک گذاری اطلاعات در صنعت هوانوردی تاکید کرد و گفت: امیدواریم سال ۱۴۰۲، سال جهش و رونق حمل و نقل هوایی در حوزه بین المللی و توسعه فرودگاه‌های کمتر توسعه یافته باشد و در نظر داریم مدل اقتصادی جدید در صنعت ایجاد شود.

وی بر اطلاع رسانی درست و به موقع به مسافران تاکید کرد و گفت: سطح استاندارد‌ها کاملا تعریف شده و براساس قوانین و مقررات برنامه ریزی پرواز‌ها انجام شده است و در طول ایام نوروز مدیران فرودگاه‌ها و روسای ایستگاه‌ها پاسخ گویی مناسب به مسافران نوروزی داشته باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا