بین الملل

با اینفلوئنسر شماره یک توییتر آشنا شوید

پریسا عباسی: در حال حاضر اکانت توییتر ایلان ماسک با 120 میلیون دنبال کننده، با 130 میلیون فالوور، دومین فالوور باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا را دارد. خرید توییتر توسط ایلان ماسک و ورود او به باد بلافاصله از نظر فالوورها از او پیشی خواهد گرفت.

اتفاقی بی سابقه

هرگز پلتفرمی در صنعت رسانه های اجتماعی وجود نداشته است که مدیر عامل شخصیت اصلی آن باشد. اگر ماسک که مدیرعامل توییتر است به یک اینفلوئنسر قوی تبدیل شود چه عواقبی برای این میلیاردر و این سایت خواهد داشت؟

بی بی سی وی نظر کارشناسان را در این خصوص جویا شده است.

به گزارش Social Blade، در طول 12 ماه گذشته، ماسک به طور متوسط ​​267000 فالوور در روز به دست آورده است.

او در نوامبر 200000 دنبال کننده را از دست داد. 12، زمانی که او اکثر کارکنان توییتر را اخراج کرد – و از آنجایی که احتمالاً در آن روز فالوورهای جدیدی پیدا کرد، تعداد واقعی فالوورها باید بیشتر باشد.

مت ناوارو، مفسر شبکه‌های اجتماعی گفت: «الون ماسک بزرگ‌ترین مرد در حال حاضر توییتر است. داشتن یک مدیر عامل رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین تأثیرگذاران خود در پلتفرم خود مزایای خود را دارد زیرا باعث می شود مردم با او احساس راحتی کنند. “

بیشتر بخوانید:

به گفته ناوارا، مارک زاکربرگ، که META را اداره می کند، نیز مشهور است – اما او زیاد در فیس بوک کار نمی کند و پست های او بیشتر اداری و رسمی هستند. اما پیوند پیش‌فرض توییتر به ماسک، که شخصیتی تفرقه‌انگیز دارد، می‌تواند برای توییتر مشکل‌ساز باشد.

ناوارو می گوید: «این خطرناک و التهاب آور است و برخی می گویند سمی است. و می تواند برای برندها بسیار خطرناک باشد. “

کیت باچرل، مشاور فناوری جدید می گوید: «ترکیب شخصیت مدیر عامل با شخصیت پلتفرم، بی طرفی یا تنوع را تضعیف می کند. یک مرد سفیدپوست که در آمریکا زندگی می کند نماینده یا نماینده کل جهان نیست.

ماسک از زمانی که توییتر را خرید 84 درصد بیشتر توییت می کند

به گفته Social Blade، ماسک در توییتر فعال بود، اما از زمان خرید این پلتفرم، 84 درصد پست های بیشتری منتشر کرده است.

او در روز سه‌شنبه، ۲۲ نوامبر، ۷۵ توییت جداگانه، چه به‌عنوان پست، چه به‌عنوان پاسخ، یا بازتوییت مطالب دیگر ارسال کرد. این یک رجیستری برای او است.

یکی از مدیران سابق توییتر که نخواست نامش فاش شود گفت: «داشتن مدیر عاملی که از محصول استفاده می‌کند بسیار خوب است.

این نباید ماسک را از اداره شرکت باز دارد. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم افرادی که زیاد توییت می‌کنند مست هستند و احتمالاً مشروب می‌خورند. هیچ کس به اندازه کافی چیزهای جالب برای گفتن به همه مردم جهان ندارد که بیش از پنج بار در روز توییت کنند.

در حال حاضر، ماسک در ساعات بیداری خود هر 15 دقیقه یک توییت ارسال می کند.

به گفته همه کارشناسانی که با آنها صحبت کردیم، داشتن یک مدیر عامل غوطه ور در پلتفرم خود چیز خوبی خواهد بود، اما همه موافق بودند که محتوای سند ماسک می تواند مشکل ساز باشد.

توییت های اخیر او حاوی توهین جنسی و ناسزا است. و در پاسخ به منتقدانی که به او گفته بودند توییتر را بکشد، او عکسی از مردی منتشر کرد که در مراسم تشییع جنازه روی قبری لبخند می زند و فحش می دهد.

آقای ناوارا می گوید که ماسک محرک اصلی توییتر است و توییت های اخیر او تعداد زیادی کاربر جدید را به توییتر آورده و بسیاری از کاربران قدیمی را دوباره فعال کرده است.

با اولین بنیانگذار توییتر آشنا شوید

او می‌گوید: «ما باید به عقب برگردیم و به کسی نگاه کنیم که شباهت‌های زیادی برای ایجاد اختلال در ایلان ماسک دارد… دونالد ترامپ. ترامپ همچنین با توییت‌های خود یکی از محرک‌های اصلی رویدادها و تعامل در توییتر بود. اما می توانم بگویم که از نظر تعدیل محتوا و ایجاد محتوای سمی هم خبرهای بدی به توییتر آوردند. ایلان ماسک نیز نتایج مشابهی در این پلتفرم دارد.

در ژانویه 2021، پس از حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن، توییتر به دلیل “تهدید احیای مجدد خشونت” ترامپ را به طور موقت تعلیق کرد. ماسک در 19 نوامبر پس از نظرسنجی از کاربران توییتر حساب کاربری خود را بازگرداند، اما ترامپ هنوز توییتی منتشر نکرده است.

ماسک تنها 129 نفر را در توییتر دنبال می کند

در حالی که ماسک از زمان خرید توییت ها 8.6 میلیون دنبال کننده به دست آورد، او تنها 6 فالوور جدید اضافه کرد و مجموع فالوور خود را به 129 رساند.

جک دورسی، موسس توییتر، زمانی که مدیرعامل توییتر بود، 3500 نفر را در حساب کاربری خود دنبال می کرد. باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا نیز 570 هزار دنبال کننده دارد.

مفسران می گویند که دنبال کردن محدود در حساب توییتر او دیدگاه ماسک را در مورد آنچه مردم در رسانه های اجتماعی می گویند محدود می کند.

یکی از مدیران توییتر می‌گوید: «او نمی‌داند که اکثر کاربران چه چیزی را تجربه می‌کنند. بنابراین آنها قبل از خرید این بخش از تجارت را درک نمی کردند. “

طبق گزارش‌های تیم بازاریابی توییتر، ماسک بارها به آن‌ها تاکید کرد که «تبلیغات این شرکت نباید شبیه توییت‌ها باشد» و این به این دلیل است که تبلیغات این شرکت شبیه توییت‌ها است.

یکی از مدیران سابق توییتر همچنین گفت که اقدامات ماسک به عنوان مدیر سایت ممکن است مانع درک او از نحوه رشد توییتر و بهبود برند آن شده باشد.

هر بار که ماسک وارد حساب کاربری توییتر خود می شود، با پیام ها و اعلان هایی مواجه می شود که احساس خوبی در او ایجاد می کند و می خواهد زمان بیشتری را در این سایت سپری کند.اما برای بسیاری از کاربران اینطور نیست.

یکی از اهداف اصلی آقای ماسک افزایش تعداد کاربران توییتر به یک میلیارد نفر است. طبق پیش بینی های Social Blade، توییتر اکنون حدود 300 میلیون کاربر دارد که در حال حاضر تعداد فالوورهایی است که خود ماسک خواهد داشت. دو سال.

5858

دکمه بازگشت به بالا