بین الملل

بهینه‌سازی استخراج الکلی عصاره آنتی‌اکسیدانی چای سفید

مدرک دکتری ویژه در علوم و مهندسی مواد غذایی بررسی شد.

الهام احمدی گفت: بررسی نشان داد که میزان پراکسید، تیوباربیتوریک اسید و آنیسیدین در نمونه های روغن سویا حاوی نانولیپوزوم چای سفید بسیار کم بود.

گروه استان های خبرگزاری آنا; دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار با امکانات مناسب علمی، آموزشی و پژوهشی هم اکنون دارای 16 رشته در مقطع دکتری می باشد. و با توجه به تاسیس دکتری. در رشته علوم و مهندسی صنایع آبان ماه امسال شاهد مطالعات الهام بودیم. احمدی اولین نفری بود که این دوره را به پایان رساند.

پایان نامه دکتری الهام احمدی با عنوان “بهینه سازی عصاره آنتی اکسیدانی چای سفید با استفاده از پیش تیمار اولتراسوند، ریزپوشانی عصاره به روش لیپوزوم و استفاده از آن برای تثبیت روغن های خوراکی” که منجر به انتشار اولین شماره ISI در سطح Q1 در وسط شد. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سبز شدند.

مفهوم فارغ التحصیلان دکتری تخصصی علوم و مهندسی صنایع غذایی گرایش شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار با همکاری گروه صنایع غذایی واحد سبزوار و گروه بیوشیمی و زیست شناسی دانشگاه حکیم سبزواری تأسیس شد.

فارغ التحصیلان اولین دوره دکتری واحد سبزوار

احمدی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، به ارائه خلاصه ای از پایان نامه دکتری خود با عنوان «بهینه سازی عصاره آنتی اکسیدانی چای سفید با استفاده از پیش تیمار اولتراسوند، ریزپوشانی لیپوزومی عصاره و استفاده از آن در روغن های تثبیت پذیر» پرداخت. : امروزه حذف محصولات آنتی اکسیدانی طبیعی به جای محصولات شیمیایی به دلیل فواید سلامتی آن ها یکی از مهم ترین اهداف و راهکارهای بازاریابی مواد غذایی است.

وی افزود: هدف از این مطالعه استفاده از نانولیپوزوم های حاوی چای سفید به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی در روغن سویا بود. به همین دلیل کسرها با کمک امواج اولتراسوند و استفاده از سه حلال (اتانول، متانول و مخلوط)، الکل/ متانول (سه سطح شدت اولتراسوند) و سه سطح واکنش زمانی اولتراسوند با قطعاتی مانند کسرهای خورشیدی، مقدار کل. ترکیبات فنلی، فعالیت بازدارنده رادیکال‌های آزاد (DPPH) تولید شده توسط مواد افزودنی به روش واکنش سطحی مورد آزمایش قرار گرفت.

فارغ التحصیل دکتری آموزش استثنایی در علوم و مهندسی صنایع غذایی به ویژه در صنایع غذایی گفت: برای ساخت نانولیپوزوم هایی حاوی مقدار مناسب عصاره چای سفید با نسبت های مختلف لستین-کلسترول بر اساس روش هیدراتاسیون لایه نازک و فراصوت. آزمایش های مختلفی بر روی نانولیپوزوم های سنتز شده انجام شد.

احمدی افزود: پس از تهیه عصاره چای سفید با مناسب ترین مقدار نانولیپوزوم موجود، 3 غلظت از آن به روغن سویا بدون چربی آنتی اکسیدان اضافه شد و این روغن در دمای 63 درجه سانتیگراد به مدت 96 ساعت در آون آزمایشگاهی نگهداری شد. سپس به عنوان پراکسید آزمایش شد. شاخص آنیسیدین و تیوباربیتوریک اسید روی روغن اعمال شد و در نهایت سینتیک اکسیداسیون روغن بررسی شد.

بهینه سازی خواص آنتی اکسیدانی عصاره چای سفید

وی تصریح کرد: نتایج نشان داد با افزایش قدرت فراصوت، میزان ترکیبات فنلی و فعالیت رادیکال آزاد (DPPH) شروع به افزایش و سپس کاهش کرد و میزان این مواد در حلال های متانولی و بسیار کم مشاهده شد. محصول اتانول با افزایش زمان و قدرت سونوگرافی، میزان اجزای موجود در عصاره خورشیدی چای سفید به میزان قابل توجهی افزایش یافت و در نهایت عصاره متانولی تحت پیش تیمار اولتراسوند به مدت 15 دقیقه با توان 11 کیلو هرتز نمونه خوبی است که دارای ترکیبات فنولی بالا و خواص آنتی اکسیدانی و موفقیت منطقه ای

فارغ التحصیل دکتری. گروه علوم و مهندسی صنایع غذایی، گروه شیمی مواد غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار، تاکید کرد: تحقیقات انجام شده تایید کرد که در نمونه های روغن سویا حاوی نانولیپوزوم چای سفید، میزان. تعداد پراکسید، تعداد تیوباربیتوریک اسید و تعداد آنیسیدین در مقایسه با سایر نمونه ها بسیار کم بود.

احمدی تصریح کرد: بر این اساس نمونه نانولیپوزوم حاوی 600 پی پی ام چای سفید مقاومت بالایی در برابر اکسیداسیون نشان داد. تجزیه و تحلیل سینتیک اکسیداسیون روغن نیز نشان داد که سرعت واکنش اکسیداسیون همه نمونه ها با افزایش دما افزایش می یابد.

وی گفت: کمترین انرژی فعال سازی مربوط به نمونه روغن بدون آنتی اکسیدان و بیشترین میزان مربوط به نمونه حاوی چای آزاد چای سفید بوده است. نسبت حرارتی نمونه حاوی نانولیپوزوم و روغن بدون آنتی اکسیدان به ترتیب بیشترین و کمترین آن را داشت که نشان دهنده پایداری متفاوت اکسیداسیون این روغن ها است.

دانشجوی آموزش استثنایی دکتری. در علوم و مهندسی صنایع غذایی به ویژه در شیمی مواد غذایی گفت: از طرفی میزان آنتالپی و آنتروپی با نمونه روغن و نانولیپوزوم حاوی چای سفید مطابقت داشت، هرچند از نظر آماری آنتالپی آن با نمونه حاوی عصاره تفاوت زیادی داشت. رایگان.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا