بین الملل

ترامپ: اوباما و بایدن مقصر نزدیک شدن روسیه و چین به هم هستند

دونالد ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد که اگر دوباره رئیس جمهور شود، علاقه چندانی به رسانه ها نخواهد داشت. او همچنین از جو بایدن و باراک اوباما به دلیل ایجاد یک اتحاد “خطرناک” بین روسیه و چین انتقاد کرد و گفت که او از آل کاپون، جسی جیمز و بیلی محکوم تر است.

به گزارش اخبار ایران من، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه در گفت و گو با شان هانت در شبکه فاکس نیوز به مدت 40 دقیقه به بررسی موضوعاتی مانند اوکراین، سیاست، قدرت و تورم پرداخت.

او گفت که اوباما و بایدن علیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین، مرتکب «جرایم جدی» شده‌اند و آن‌ها را متهم کرده‌اند که این دو هیولا را به هم فشار داده‌اند.

ترامپ که می گوید هنوز به سال 2024 فکر می کند، از شان هانتتی پرسیده شد که اگر دوباره رئیس جمهور شود، چه کار متفاوتی انجام می دهد.

او گفت: «دریافتم که رسانه‌ها بسیار فریبنده بودند، بنابراین فکر می‌کنم کاری که می‌خواهم متفاوت انجام دهم این است که فقط به آنها نگاه کنم، فقط به این فکر کنم که برای مردم آمریکا چه کار کنم. شما با رسانه ها سروکار دارید. خیلی بی صداقت هستند، چیزهای مختلف می نویسند، منابعی دارند که منبع نیستند. این یک دروغ بزرگ است – به همین دلیل آنها را داستان های دروغین می نامند. فکر می‌کنم من واقعاً مشتاقانه منتظر این کار هستم، کشورمان را بازگرداند – کشور ما هرگز اینطوری که اینجاست نبوده است و در سراسر جهان مورد تمسخر قرار گرفته است.

ترامپ که از گزارش‌های مربوط به رهبری خود شوکه شده بود، گفت که فریب رسانه‌ها را خورده و آنها را متهم به گزارش نکردن آگهی‌های تبلیغاتی هانتر بایدن و تحت تأثیر «تقلب روسیه-روسیه-روسیه-روسیه» کرده است.

دونالد ترامپ نیز از اتهامات وارده به خود شکایت کرد. او می گوید: «در این پنج سال، پرونده هایی علیه من بیشتر از تحقیقات آل کاپون، جسی جیمز و بیلی باچه بوده است. این ننگ است و دنیا آن را نمی پذیرد. آنها در واقع سلاح در اختیار مجریان قانون قرار داده اند.

او از بیل بار، دادستان کل سابق خود، به دلیل ترس از اخراج انتقاد کرد و گفت که به بیل بار گفته نگران نباشید زیرا تعلیق وی باعث لکه دار شدن شهرت او می شود.

در رابطه با اوکراین، ترامپ همچنین تاکید کرد که ناتو را با وادار کردن سایر اعضا به پرداخت صورت‌حساب‌های خود تقویت کرده است و به آنگلا مرکل صدراعظم سابق آلمان هشدار داده است که برای نفت خود به شدت به روسیه متکی باشد. او گفت: «فراموش نکنید که من ناتو را بازسازی کردم. زیرا زمانی که من رئیس جمهور شدم، در اولین اجلاس ناتو که در آن شرکت کردم، متوجه شدم که اکثر کشورها پولی نمی پردازند یا بسیار کمتر از آنچه باید پرداخت می کنند.

وی همچنین درباره بودجه نظامی خود و اصول استقلال آن صحبت کرد و از اقدامات جو بایدن در مورد قدرت سبز انتقاد کرد و تاکید کرد که این برای نیازهای آمریکا کافی نیست. ترامپ همچنین از استفاده از توربین‌های بادی که به گفته او پرندگان را مانند عقاب می‌کشند، انتقاد کرد و گفت که این توربین‌ها یکی از گران‌ترین ماشین‌ها هستند. تمام توربین ها در چین یا آلمان تولید می شوند و بنابراین از آنها بهره مند می شوند. من احمقم.

رئیس جمهور سابق آمریکا که در 22 فوریه تصمیم پوتین برای حمله به اوکراین را “عاقلانه” خواند، گفت که اکنون فکر می کند جنگ “بد” است. شان هانتی از او درباره آنچه قبلاً در مورد اختلاف گفته بود نپرسید، اما ترامپ به او گفت که “بسیار غم انگیز است که می بینم ده ها هزار نفر می میرند.”

او از آن به عنوان “قتل” یاد کرد. ترامپ همچنین گفت که اگر او رئیس جمهور می شد این اتفاق نمی افتاد. وی گفت: من پوتین را به خوبی می شناسم. خیلی حرف زدیم. آنها اوکراین را می خواستند، اما من گفتم شما وارد اوکراین نمی شوید. او به اوکراین نرفت.

ترامپ همچنین گفت که رئیس جمهور چین نمی خواهد هیچ اقدامی برای تسلط بر تایوان که پکن آن را بخشی از خاک خود می داند، انجام دهد. او گفت: «رئیس جمهور شی هرگز به تایوان فکر نکرده است. نه در زمان رهبری من.

در این مصاحبه ها، شان هانتی از ترامپ پرسید که کدام تهدید ملی بزرگترین است. چین یا روسیه ترامپ می گوید که هر دو به روش های مختلف تهدید می کنند. اما او از باراک اوباما و بایدن به خاطر نزدیک شدن پوتین و شی جین پینگ انتقاد کرد. ترامپ گفت: «کاری که اوباما و بایدن انجام دادند، بدترین اتفاق ممکن بود. او روسیه و چین را برای قدرت و غیره دور هم جمع کرد و احمقانه. این چیزی است که امکان پذیر نخواهد بود. آنها کار بسیار بدی کردند. او دو جانور بزرگ را با هم جمع کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا