بین الملل

جهاد اسلامی از شهادت یکی از فرماندهان خود خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ایران من، گروه جهاد اسلامی فلسطین از کشته شدن یکی از افسران نظامی خود در شامگاه امروز (چهارشنبه) خبر داد.

جهاد اسلامی در بیانیه ای اعلام کرد که یاسر عطیه المصری، رهبر 41 ساله جناح دیرالبلاح متحد سرایا القدس در درگیری بین سیف القدس مجروح شده است. و تروریست های صهیونیست

سیف القدس یا «شمشیر قدس» جنگی بزرگ بین جناح های فلسطینی و رژیم صهیونیستی است که در 10 می 2021 به طول انجامید و 12 روز به طول انجامید و جنبش (حماس) و جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیروز شدند. جنگ با از بین بردن سلاح های تل آویو.

این آتش سوزی در ماه مبارک رمضان و در پی حمله نظامیان صهیونیست به مردم فلسطین در شهر تصرف شده بیت المقدس و مسجد الاقصی رخ داد. رهبری این حمله را محمد الضیف، یکی از اعضای ارشد کتائب القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، به تمامی گروه های مخالف در امتداد نوار غزه انجام داد.

جنگ بین مصری ها درگرفت و با ایجاد شرایط و تظاهرات علیه فلسطین در صبح روز 22 اردیبهشت و با کشته شدن بیش از 200 فلسطینی و کشته شدن 13 صهیونیست پایان یافت. در جریان جنگ، رژیم صهیونیستی بسیاری از مناطق غیرنظامی از جمله دفاتر مطبوعاتی در سراسر جهان و مساجد متعدد مسلمانان را هدف قرار داد و ویران کرد.

گروه‌های مخالف فلسطین امروز در بیانیه‌ای متفق القول اعلام کردند که شمشیر قدس همچنان از کنترل خارج است و هرگونه اقدام حماقتی علیه مسجد الاقصی و معترضان، دروازه‌های جهنم را به روی صهیونیست‌ها باز خواهد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است که جنگ سیف قدس در حمایت از قدس، مسجد الاقصی و در راستای حمایت از مردم فلسطین انجام شد و منجر به استقرار آرمان فلسطین تحت دیکتاتوری شده است. جناح های فلسطینی سپس به دنبال تشدید درگیری با حزب حاکم به هر وسیله بودند و افزودند که تهدیدهای دولت برای ترور رهبران مخالفان نشان دهنده شکست، هرج و مرج و شکستی است که دولت با آن روبرو بود.

انتهای پیام/.
این را در صفحه اول بنویسید

دکمه بازگشت به بالا