بین الملل

حجم بسته های ماهانه اینترنت ماهواره ای استارلینک ، مغز شما را منفجر خواهد کرد!

سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک که زیر نظر اسپیس ایکس فعالیت می کند، اخیراً اعلام کرده است که از دسامبر سال جاری بسته ماهیانه محدودی را به همه کاربران در ایالات متحده و کانادا ارائه می دهد. این در حالی است که این شرکت قبلاً قول داده بود اینترنت نامحدود ارائه کند. حال با تغییر استراتژی خود به جمع دیگر شرکت های خدمات اینترنتی که محدودیت کمی برای تعداد کاربران قائل هستند اضافه می شود.

بسته اینترنت ماهواره ای ماهانه استارلینک

اسپیس ایکس قصد دارد 1 ترابایت برق بین ساعت 7 صبح تا 11 شب به عنوان راهی برای دسترسی به کاربران Starlink ارائه دهد. هنگامی که کاربر قدرت های ویژه خود را کامل می کند، سرعت به حداکثر سطح تنظیم می شود. اپراتورهای شبکه تلفن همراه نیز چنین سیستمی را برای مدیریت مصرف اینترنت در مواقع ازدحام شدید شبکه راه اندازی می کنند. ممکن است اکثر کاربران معمولی تفاوت چندانی در استفاده متوجه نشوند، اما کاربرانی که به طور مرتب به آن وابسته هستند ممکن است از بسته ماهانه اینترنت ماهواره استارلینک راضی نباشند.

اگر کاربر بخواهد پس از مصرف 1 ترابایت به استفاده از امتیاز ادامه دهد، باید 25 سنت به ازای هر گیگابایت پرداخت کند. از طرف دیگر، کاربر برای دریافت 1 ترابایت فضای ذخیره سازی دیگر باید 250 دلار بپردازد. با چنین قیمتی اگر کاربر برای یافتن خدمات اضافی مشکلی نداشته باشد، ارائه سرویس دیگری ارزانتر خواهد بود.

دیش اینترنتی ماهواره استارلینک

کاربران برنامه های RV، Portability و Best Effort از امتیازات خاصی برخوردار نیستند. البته برای طرح Business Fixed اینترنت ماهواره ای استارلینک، بسته های متعددی از 500 گیگابایت تا 3 ترابایت در نظر گرفته شده است و کاربران برای هر گیگابایت اضافه باید 1 دلار بپردازند. کاربران طرح سفر دسترسی خاصی نخواهند داشت، اما کاربران Premium و Maritime به ترتیب 1 و 5 ترابایت خواهند داشت. علاوه بر این، آنها باید 2 دلار برای هر گیگابایت استفاده بپردازند.

4141

دکمه بازگشت به بالا