بین الملل

حمله روزنامه جمهوری اسلامی به حامیان طالبان در کشور/35 درصد جمعیت برخی استانهای ایران افغانستانی اند

قبل از اینکه وارد قسمت بزرگتر داستان شویم، به برخی از باورهای غلط نویسندگان 8 ماه گذشته در زمینه نحوه برخورد با رویدادهای طالبانیسم می پردازیم که بسیار جالب است.
– تعداد افغان ها در ایران به 8 میلیون نفر رسیده است و روزانه حداقل 10 هزار نفر به صورت قانونی و غیرقانونی وارد کشور می شوند.
بر خلاف اعتقاد حاکم به باز نگه داشتن مرزها و صدور بین 5000 تا 7000 ویزا در روز برای افغان ها، اکثریت افغان هایی که ساکن و وارد می شوند، 4.7 تا 5.2 درصد از پشتون های افغان زبان هستند که متولد شده اند. بر اساس گزارش ها، تنها در بیمارستان های تهران و شهرهای اطراف تهران، بین 50 تا 75 درصد زنان افغانستانی به دنیا می آورند.
– در سال تحصیلی جاری، 600 هزار دانش آموز افغان در مکاتب دولتی ما تحصیل می کنند و پیش بینی می شود این رقم در سال تحصیلی آینده به بیش از 1.2 میلیون نفر برسد.
– جمعیت استان های اصفهان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان به سرعت در حال تغییر است و به 35 درصد در افغانستان می رسد. سواحل دریاچه خلیج فارس در تهران و میدان آزادی و میدان انقلاب نیز نمایشگاهی از مردم افغانستان بوده است.
– تصویب قانون شهروندی برای کودکانی که به طور قانونی با زنان ایرانی و مردان خارجی ازدواج کرده اند در سال 1998 نیز باعث سونامی خرید و فروش زنان و دختران ایرانی از خانواده های فقیر با مردان افغان شده است. این خود یک فاجعه انسانی را ایجاد می کند که نباید نادیده گرفته شود.
خلاصه اجتماعی این پنج محور طبیعی است و اینکه ایران به زودی با یک تحول بزرگ سیاسی مواجه خواهد شد که اقدامات افراطی آن قابل کنترل نیست. در این میان، ما در بسترهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و فرهنگی فاجعه پیش رو پیش می رویم و تنها نگاهی به سکتور امنیتی خواهیم داشت که از آزادی فوری اشرف افغان خبر می دهد.
علاوه بر پرونده های دادگستری رضوی، حوادث دیگری مانند ارسال سلاح های مختلف، تهیه قطعه زمین و ثبت نام گسترده افراد تکفیری در داخل کشور اتفاق افتاده و به عنوان یک اتفاق ویژه در حال وقوع است. برنامه های عملیاتی نیات شیطانی دشمنان جهان اعلام می شود.

امید زیاد به شورش طالبان که در مرحله اول حکومت خود در افغانستان مرتکب جنایات جدی مانند ترور سفرای ایران در مزار شریف، ترور حجت الاسلام عبدالعلی مزاری، رهبر حزب وحدت اسلامی شد. و کشتار هزاران نفر در شهرهای مختلف رژیم تروریستی آنها، تخریب آثار فرهنگی، تصرف حقوق بشر و اعطای مجوز توسط گروهک تروریستی منافقین برای عبور از مرز افغانستان و ورود به ایران برای ارتکاب جنایت، عاقلانه نیست. . باور به اینکه طالبان تغییر کرده است، امروز مشکلات جدی را به همراه داشته است. جدا كردن حساب طالبان از داعش، همان جدا كردن حساب آمريكا از شيطان است.
بیرون راندن طالبان که به عنوان قانون در کشور ما وضع شد، از همان ابتدا با مخالفت شدید روشنفکرانی مواجه شد که تحلیل دقیقی از آنچه در منطقه می گذرد و توطئه امریکایی طالبان جدید داشتند.. اکنون که برخی از شرارت های «فرایند نادرست تصفیه» برملا شده است، باز هم همین تصمیم گیران هستند که می گویند پرونده دادگاه رضوی و سایر پرونده ها در اختیار گروه های مخفی کاری است که به دنبال برهم زدن روابط ایران و افغانستان هستند. ! آنها شروع به تلاش مذبوحانه برای پوشاندن کاستی های خود در نحوه برخورد با طالبان جدید کرده اند.

برخی دیگر نیز حمایت داوطلبانه مجاهدین افغانستان و رزمندگان ایرانی در دفاع مقدس و دفاع از معبد را بهانه می کنند و هرگونه تلاش برای مقابله با شورشیان و تروریست های طالبان را زیر سوال می برند. یکی از ترفندهای هوشمندانه پاکدوستان این است که مخالفان با “برنامه پاکسازی” برای حمایت از جنگ علیه طالبان مخالفت می کنند. کارشناسان می‌دانند که این حنا بی‌رنگ است و تلاش‌های پاک‌شناسان برای توضیح طرح شکست‌شان به نتیجه نمی‌رسد.. ما مخالفان “روند پاکسازی” از ابتدا تاکید کرده ایم که خواهان جنگ نیستیم، بلکه مخالف رژیم طالبان در افغانستان هستیم. اقدامات طالبان در هشت ماه گذشته نشان داد که این گروه تغییر نکرده است و این شورشیان طالبان 20 سال پیش بودند که ایالات متحده به جای دستیابی به اهداف شوم خود در منطقه به ویژه افغانستان را فتح کرد. در ایران. رزمندگان افغانستانی که برای پاسداری از حرم و حرم ما را همراهی کردند، محبوب مردم ایران هستند و هیچ غباری بر مساجدشان نمی نشیند.
اکنون که شکست کامل «فرایند پاکسازی» از روز روشنتر است، راه حل مشکل با طالبان، بازنگری طرح قبلی است، انتقال مراقبین افغان از سفارت ایران در کابل به رئیس جمهور و وزارت خارجه و جایگزینی آنها با کارشناسان، در رای گیری و در زندگی واقعی، رسانه های پنگانی. ساختار دقیق مقاله را روشن کنید، به مردم افغانستان کمک کنید، ایران را از وجود جانشینان افغانستان پاکسازی کنید، کنترل های مرزی را برقرار کنید و حاکمیت افغانستان و حکومتی را که نتیجه انتخابات آزاد است به رسمیت بشناسید.

23302

دکمه بازگشت به بالا