حکیم: حمایت از فلسطین واجب است/ محکومیت زبانی رژیم صهیونیستی فایده‌ای ندارد

به گزارش اخبار ایران من سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز دوشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان در بغداد تاکید کرد که مسئله فلسطین همچنان مسئله اصلی وجدان امت عربی و اسلامی و همه ملت‌های آزاد جهان است و خواهد ماند.

وی افزود: اکتفا به محکومیت زبانی در برابر منطق گستاخی و زیر پا نهادن همه قوانین بین‌المللی و انسانی توسط رژیم صهیونیستی فایده‌ای ندارد و این چیزی است که جهان هرچند با تأخیر در حال فهمیدن آن است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت: بر عراق واجب است که در حمایت از این مسئله عادلانه و مشروع نقش پیشگام خود را بازیابد و عامل مؤثر و بیدارکننده وجدان‌های امت عربی و اسلامی در قبال مسئله فلسطین باشد.

حکیم با بیان اینکه ما امکانات و ابزارهای بسیاری برای حمایت از مسئله فلسطین داریم، عنوان کرد: همگی در برابر خداوند و تاریخ و نسل‌های آینده در قبال آنچه در فلسطین عزیز می‌گذرد، مسئولیم.

وی با اشاره به پیشرفت چشمگیر در روابط و همکاری‌های اقتصادی و امنیتی در منطقه عربی و اسلامی اظهار داشت: این امر باعث می‌شود که بیش از هر زمان در پی تبدیل این روابط به نقشه و برنامه‌های راهبردی برآییم و برای بازگشت این منطقه سرشار از ثروت و دارای اهمیت تاریخی و عمق راهبردی به اقتدار و جایگاه پیشگامش در سطح جهان تلاش کنیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که منافع ملت‌ها و امنیت کشورها و شکوفایی منطقه‌مان همگی مشروط به وحدت و هم‌بستگی ما و پشت سر گذاشتن اختلافات دیروز است.

حکیم خاطرنشان کرد که فرصت‌ها و عوامل سازنده‌ای که در اختیار داریم بسیار بیش از هر تهدید یا چالشی است که در ادامه مسیرمان با آن مواجه می‌شویم و از یاد نبریم که سرنوشتی یکسان داریم و آینده نسل‌هایمان یکپارچگی ملت‌ها در مسیر هدف واحد را ایجاب می‌کند. هدفی که چیزی جز سازندگی و ثبات و شکوفایی نیست.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه با تشریح مسائل روز اجتماعی و سیاسی عراق با تاکید بر اهمیت تعیین تکلیف منصب ریاست مجلس نمایندگان عراق، گفت: این منصب مهم نباید به علت اختلافات سیاسی گروه‌های مشخصی خالی بماند. از آغاز کار به صراحت تأکید کردیم که تکلیف این منصب باید با توافق برادران و شرکایمان و به دور از رقابت‌های درونی مجلس تعیین شود.

وی افزود: خالی ماندن این منصب به روند سیاسی دموکراتیک و قواعد ثبات سیاسی در کشور که بر اهمیت حفاظت از آنها تأکید داریم، آسیب می‌زند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق از همه نیروهای سیاسی خواست که تکلیف این پرونده ملی را بر اساس سازوکارهای قانونی و شراکت ملی تعیین کنند و اجازه ندهند که به عامل نزاع و اختلاف میان یک طیف تبدیل شود.

حکیم با قدردانی از تلاش‌های نخست‌وزیر و دولت وی، اظهار داشت: معتقدیم که دولت نیازمند حمایت اجتماعی و سیاسی بیشتر است، همه ما در یک مرکب سواریم و یک سرنوشت داریم.

311311

دکمه بازگشت به بالا