بین الملل

سفر وزیر خارجه فرانسه به ترکیه برای بررسی نقض تحریم‌های روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ایران من، کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه گفت که برای بررسی نقض تحریم های روسیه و کمک ترکیه در جلوگیری از آن به آنکارا رفته است.

کولونا شامگاه دوشنبه در یک مصاحبه رادیویی گفت که در سفرش به ترکیه، بر اهمیت شرکت های ترکیه ای برای نقض تحریم های غرب علیه روسیه تاکید کرده است.

به گزارش سازمان روزنامه «رویترز»، وی در این باره توضیح داد: اروپا، آمریکا و برخی از دوستان و متحدان ما تحریم می کنند. [علیه روسیه] اما دیگران، از جمله ترکیه، این سیاست تنبیهی را اتخاذ نکردند.

وزیر امور خارجه فرانسه در ادامه تاکید کرد: مهم این است که این کشورها [از جمله ترکیه] به عنوان بستری برای دوری از تحریم ها [روسیه] هیچ اقدامی نکن».

رویترز درباره موضع ترکیه در قبال تحریم‌های روسیه نوشت: شرکت‌های ترکیه کالاهای روسی را از شرکای غربی که روسیه را ترک کرده‌اند می‌خرند و چندین نفر دیگر دارایی‌های بزرگی در روسیه دارند. آنکارا اعلام کرد تحریم‌های غرب علیه ترکیه نادیده گرفته نخواهد شد.

سفیر فرانسه به خبرگزاری گفت که تمایل شرکت ها و بازرگانان ترکیه ای برای همکاری با روسیه وجود دارد و آقای کولونا برای جلوگیری از چنین تحولی در این باره صحبت خواهد کرد.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه صبح روز سه شنبه با اشاره به مذاکراتی که با همتای فرانسوی خود داشت، گفت: اختلاف نظر ما در برخی موضوعات مانع همکاری دوجانبه نمی شود. ما در مورد مناطق به ویژه اوکراین صحبت کردیم.

پیش از این «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه بسیاری از کشورهای جهان پولی به کشورهای غربی ندادند تا از مسکو مجازات شوند، گفت: با وجود اینکه کشورهای غربی از 80 درصد آسیب رنج می برند. کشورهای جهان با تحریم های غرب علیه روسیه موافق نبودند.» (بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول تبلیغ کنید

دکمه بازگشت به بالا