بین الملل

لزوم اجرای طرح‌های توسعه‌ با پیوست علمی فرهنگی

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا، بهروز ناصری در نشست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام که با حضور رئیس نهاد نمایندگی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود در استان ایلام، 100 هزار نفر در این نشست حضور داشتند. روسای دانشگاه ها و مراکز منطقه ای: واحدها و مراکز آموزشی مستقر در شهرها باید هدف رفع مشکل حمایت از مسئولین باشد. دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه دولتی و مورد اعتماد مسئولین این کشور و مردم است و باید علاوه بر فعالیت های علمی و پژوهشی که در ارتباط با رفع مشکلات است به مردم کمک کند.

وی با تاکید بر ضرورت نجات اقتصاد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در قالب ماموریت جدید خود کمک به توسعه منطقه از جمله در حوزه پژوهشی و علمی، فناوری و مهارتی در حوزه آب و خاک است. , نفت و گاز و غیره , بخشداری باید بیشتر بخوانید بپیوندید و به ایجاد امید در منطقه کمک کنید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: با توان بالای فناوری، امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی، هر طرح توسعه ای که در ایلام ایجاد شود باید با علم و فرهنگ همخوانی داشته باشد تا سرمایه علم و اعتماد عمومی پشتیبان طرح باشد. مدیران واحدهای دانشگاهی باید نیازسنجی کنند و بر نیازها و مشکلات توسعه شهری نظارت و رفع کنند.

اهمیت اجرای طرح های توسعه منطبق با علم و فرهنگ

رئیس سازمان نمایندگی نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: مردم نسبت به فعالیت ها و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی از نظر علمی، پژوهشی، آموزشی و به ویژه فرهنگی خوشبین هستند. تکریم مردم و احترام به مشتریان به ویژه دانشجویان به عنوان امیدهای ایران اسلامی باید وظیفه اصلی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

حجت الاسلام امیر هادی زاده افزود: اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با این توان یکی از مهمترین عوامل تبیین طرح گام دوم و پاسداری از موفقیت بزرگ طرح هستند. مهم ترین مطالب را مطابق با جهاد تبیین وارد کنید

وی با بیان اینکه ایام محرم به ویژه اربعین حسینی در راه است، گفت: اصلاحات اسلامی برگرفته از مکتب امام حسینی و روش و روش اوست و الحمدلله در سال های گذشته در ایام اربعیت. مردم استان ایلام زائران شایسته ای از زائران امام حسین(ع) بوده اند و تاکنون میلیون ها بازدیدکننده داشته است و ساختمان اصلی دانشگاه آزاد اسلامی باید به عنوان یک نهاد علوم اجتماعی برآمده از انقلاب اسلامی برای مردم مفید باشد.

رئیس سازمان رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، منطقه ایلام افزود: اهتمام به شخصیت بزرگوار امام حسین (علیه السلام) امری غیرعادی است به طوری که در کتب مختلف آمده است که خداوند متعال حتی به گذشته پیامبران درباره این رفتار، موضوع اعدام او هستند». پس می‌توان گفت که امام حسین علیه‌السلام نه تنها برای جانشینان خود سرمشق است، بلکه الهام‌بخش پیشینیان نیز بوده است.

وی همچنین به ایام اربعین حسینی و حضور میلیونی زائران اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی جلوه دیگری از تأثیرپذیری حسینی آشکار شده است که به قول دنیا همه هستی را آفریده است. امروز همه باید برای ترویج لذت سفر اربعین تلاش کنیم. گاهی باید با زبان دیگران را به مشارکت در این راه تشویق کنیم، گاهی باید شرایط موجودیت دیگران را فراهم کنیم و گاهی جان و مال خود را حفظ کنیم; زیرا در آن زمان که «بابی انته، امی، نفسی و مالی» می گفتیم، باید بدانیم که امروز نور و حق و باطل دارم و راه امام حسین (علیه السلام) را یاری می کنم و حق را یاری می کنم. او هست. زندگی شیرین خود را در این راه گذاشت.

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا