بین الملل

مجلس شورای عمان به طرح تشدید تحریم‌ها علیه رژیم صهیونیستی رأی داد

شورای عمان روز دوشنبه طرح اجرای قانون تشدید تحریم ها علیه رژیم صهیونیستی را تصویب کرد.

به گزارش اخبار ایران من، شورای عمان روز دوشنبه قانون تقویت تحریم ها علیه رژیم صهیونیستی در حوزه های مختلف ورزشی، اجتماعی و اقتصادی را تصویب کرد.

پس از نشست عادی، یعقوب الحارثی، نایب رئیس مجلس شورا، گفت که طرح جدید با هدف افزایش دامنه تحریم‌ها و مجرم جلوه دادن هر کسی که با اسرائیل معامله می‌کند، است.

الحارثی افزود: اعضای مجلس شورا که این طرح را ارائه کردند، بر توسعه تحریم ها در عرصه های مدرن، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی تاکید کردند و خواستار اصلاح و تعدیل ماده 1 تحریم های اسرائیل شدند. این قانون، از جمله ممنوعیت ارتباط چهره به چهره یا الکترونیکی بین بخش های مختلف جامعه عمانی و اسرائیل.

ماده 1 قانون تحریم های اسرائیل اجازه تماس با سازمان ها یا افراد اسرائیلی را نمی دهد.

محمد بن ابراهیم الزدجلی، رئیس کمیته حقوقی و حقوقی پارلمان عمان در این باره گفت: تصمیم برای تغییر بخشی از فرمان سلطنتی در خصوص ممنوعیت «اسرائیل» توسط هفت نماینده ارائه شد.

وی در این خصوص توضیح داد که روند اصلاحات شامل گسترش و افزایش تحریم ها علیه رژیم صهیونیستی نیز می شود.

در ماه‌های اخیر، رژیم صهیونیستی عمان را تحت فشار قرار داده است تا پروازهای این کشور به شرق دور از حریم هوایی این کشور عبور کند.

نتانیاهو در سال 2018 با سلطان قابوس بن سعید، پادشاه عمان قبل از مرگش (در سال 2020) دیدار کرد و در پایان این دیدار توافقنامه ای صادر شد که در آن دو طرف راه های پیشبرد صلح را بررسی کردند.

چهار ماه بعد، نتانیاهو در نشستی در ورشو با یوسف بن علوی، وزیر خارجه وقت عمان دیدار کرد. اما وزارت امور خارجه عمان اعلام کرده است که برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل در دستور کار نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا