بین الملل

مجلس نمایندگان آمریکا به کنترل جمهوری‌خواهان درآمد

چند روز پس از انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا، در نهایت جمهوری خواهان آمریکایی توانستند ۲۱۸ رای لازم برای کسب اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آورند.

به گزارش اخبار ایران من، به نقل از روزنامه گاردین، تازه ترین آمار انتخابات 8 نوامبر آمریکا نشان می دهد که جمهوری خواهان آمریکا 218 کرسی به دست آورده اند، شمارش آرا همچنان ادامه دارد، اما کار حزب برتر این مجلس این بوده است. تایید شده.

در دو سال اول ریاست جمهوری جو بایدن، کنترل مجلس نمایندگان آمریکا در دست دموکرات ها بود. در این انتخابات دموکرات ها با کسب 50 کرسی توانستند دوباره کنترل سنا را به دست بگیرند، البته انتخابات سنا در ایالت جورجیا به مرحله دوم کشیده شده و قرار است در 6 دسامبر برگزار شود.

با این حال، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، که رئیس سنا نیز می باشد، رأی مخربی دارد و در صورت مساوی شدن آرا به حزب دموکرات خود علاقه مند است. اختلاف آرای نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه در این ایالت بسیار نزدیک است و دموکرات ها مشتاق کسب این کرسی نیستند.

در انتخابات مجلس نمایندگان هر چند جمهوری خواهان در این مجلس با چند کرسی پیروز شدند اما با همین اکثریت اندک می توانند جلوی خواسته های آقای بایدن را بگیرند و کار را برای رهبر 79 ساله آمریکا سخت کنند. .

در انتخابات میان دوره ای امسال، مجموعاً 435 کرسی در مجلس نمایندگان، 35 کرسی از 100 کرسی سنا و 36 کرسی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به دست آمد.

از آنجایی که انتخابات میان دوره ای آمریکا به طور سنتی به نفع حزب مخالف است، این نشان دهنده بهترین عملکرد هر یک از احزاب در 20 سال گذشته است. از سال 2002، جمهوری خواهان در دوران جورج دبلیو بوش برنده هر دو مجلس کنگره شده اند.

با این حال، پیروزی جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان، حتی با اقلیت کوچک، مشکلات بیشتری را برای بایدن ایجاد می کند. سابقه قانونگذاری او عملا بسته خواهد شد و جمهوری خواهان به کنترل کار دولت واشنگتن ادامه خواهند داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا