بین الملل

نظر فراکسیون انقلاب در انتخابات هیئت رئیسه مجلس مبنا قرار می‌گیرد

نماینده مجلس در گفتگو با آنا:

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با بیان اینکه بهتر است که اعضای فراکسیون به نظر جمعی متعهد باشند،گفت: در انتخابات هیئت رئیسه مجلس، نظر جمعی اخذ شده در فراکسیون ملاک قرار می‌گیرد.

حسین حق وردی نماینده شهریار و عضو فراکسیون انقلاب اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، با اشاره به انتخابات هیئت رئیسه مجلس برای سال چهارم، گفت: اگر اعضای فراکسیون به نظر فراکسیون اهمیت بدهند اقدام مبارکی است. اما در برخی از موارد فراکسیون تاکید ندارد که حتما نظر مشخصی را بدهد و نظر نهایی را برعهده نمایندگان می‌گذارد.

وی اضافه کرد: البته در انتخابات هیئت رئیسه معمولا نظر جمعی ملاک کار قرار می‌گیرد و اعضا بر اساس نظر تشکیلاتی به اعضای هیئت رئیسه رأی می‌دهند.

عضو فراکسیون انقلاب گفت: عمدتا نظر جمعی در فراکسیون انقلاب اسلامی ملاک عمل در مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه است و در سال سال گذشته نیز عمدتا این مورد رعایت شد.

حق وردی با بیان اینکه همه نمایندگان عضو فراکسیون اکثریت نیستند و برخی از اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی به دنبال گرفتن رأی ازاین افراد هستند،اظهار کرد: اما باید بدانیم که مستقل عمل کردن افراد عضو یک فراکسیون به کار تشکیلاتی و جمعی صدمه وارد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نظام پارلمانی ما نظام «حزب محور» نیست و فراکسیون‌ها حزبی عمل نمی‌کنند،گفت: بنابراین شاهد هستیم برخی اقدامات از سوی برخی از اعضای فراکسیون‌ها انجام می‌شود که مغایر با نظر جمعی است.

گزینه‌های ریاست مجلس

گفتنی است،انتخابات هیئت رئیسه اجلاسیه چهارم دور یازدهم صبح امروز(سه شنبه) به صورت رأی مخفی و با برگه انجام می‌شود. 

«محمد باقر قالیباف»، «الیاس نادران»، «مرتضی آقا تهرانی» و «فریدون عباسی» کاندیداهای ریاست مجلس هستند. پیش از این نیز سخنگوی فراکسیون انقلاب اعلام کرده بود که گزینه این فراکسیون برای کرسی ریاست مجلس «قالیباف» است.

قالیباف از زمان تشکیل مجلس یازدهم با رأی نمایندگان این مسئولیت را برعهده دارد.

دکمه بازگشت به بالا