بین الملل

هشدار زلنسکی نسبت به حمله “ترسناک” روسیه پیش از روز استقلال

همزمان با وقوع انفجارهای جدید در شبه جزیره کریمه و مجروح شدن راکت 12 نفر در نزدیکی یک نیروگاه هسته ای، زلنسکی از اوکراینی ها خواست تا قبل از جشن های چهارشنبه به مناسبت 31 سال استقلال از حاکمیت شوروی هوشیار باشند.

به گزارش اخبار ایران من، به نقل از رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت: مردم اوکراین نباید اجازه دهند مسکو در مواجهه با حوادث ۲۴ آگوست، یعنی شش ماه از حمله روسیه به اوکراین، «ناامیدی و ترس» را گسترش دهد.

زلنسکی در سخنرانی ویدئویی شب گذشته خود گفت: همه ما باید بدانیم که روسیه ممکن است در این هفته تلاش کند کاری انجام دهد.

در همین حال، فرماندار منطقه خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین، اعلام کرد که منع آمد و شد را تا روز چهارشنبه تمدید خواهد کرد. ممنوعیت تردد معمولاً از ساعت 10 صبح تا 6 صبح در این شهر در شمال شرقی اوکراین که زیر گلوله باران روسیه است، است.

همچنین روز شنبه، مقامات روسیه و اوکراین گفتند که یک موشک روسی به یک منطقه مسکونی در یکی از شهرهای جنوبی اوکراین نزدیک یک نیروگاه هسته ای اصابت کرد و 14 نفر را مجروح کرد.

ولودیمیر زلنسکی در سخنرانی خود همچنین به انفجارهای اخیر در شبه جزیره کریمه اشاره کرد که در سال 2014 از اوکراین به روسیه ضمیمه شد. اوکراین مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است، اما کارشناسان می گویند برخی از آنها ناشی از سلاح های جدیدی است که توسط نیروهای این کشور استفاده شده است. .

زلنسکی گفت: «می توانید احساس کنید که چیزی در کریمه در حال رخ دادن است. کار در آنجا موقتی است و اوکراین در حال بازگشت است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا