بین الملل

واکنش کانادا به ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه

در بیانیه ای که در وب سایت رسمی دولت کانادا منتشر شده است: ما اعلامیه امروز را در جلسه سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری قبول می کنیم که ایران تعهد ویژه ای برای حذف اطلاعات (دوباره خواندن) اطلاعات مربوط به ضبط پرواز 75752 اوکراین در 20 ژوئیه (30 ژوئیه) در دفتر تحقیقات و تجزیه و تحلیل ایمنی هواپیمایی کشوری فرانسه انجام داده است. ما انجام می دهیم

وزرای امور خارجه و بازرسان كانادا نیز در این بیانیه می گویند كه آنها به تلاش های خود برای اطمینان از شفافیت ، انصاف و جبران خسارات قربانیان و همچنین تحقیقات صادقانه و شفاف در مورد این موضوع ادامه خواهند داد.

روز دوشنبه در مصاحبه ای با همتای کانادایی خود ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به همتای ایرانی گفت که ایران طی چند روز آینده یک جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به فرانسه می فرستد تا بیشتر بخوانید. ظریف از طریق تلفن گفت که فکر می کند ایده ارسال جعبه سیاه مدتی ساخته شده است و به زودی این ایده تحقق می یابد.

ظریف همچنین به همتای کانادایی خود اطلاع داد که جمهوری اسلامی ایران آماده حل مشکلات حقوقی و چگونگی پرداخت به خانواده های کسانی است که در این فاجعه جان خود را از دست داده اند و همچنین پرداخت پروازهای طولانی مدت در اوکراین. اوکراین اعلام شده است ، اما از طرف دیگر سفیران خود را برای مذاکره اعلام نکرده است و جمهوری اسلامی ایران در حال ادامه این موضوع است.

شیوع ویروس Corona و تعلیق خطوط هوایی بین المللی ، خوانش جعبه سیاه را به روش های دیگر مختل کرده است و با مسافرت هوایی کمتر ، سیستم های پرواز اخیراً در پردازش این شماره از سر گرفته شده اند.

هواپیمای بوئینگ 737 هواپیمایی بین المللی اکراین ، 752 فروند هواپیما با 167 مسافر و 9 مسافر ، ساعت 6 بعد از ظهر چهارشنبه 9 ژانویه 1998 ، در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از فرودگاه خارج شد. هدف از شلیک عمدی پدافند هوایی در نزدیکی سابشهر از استان تهران خارج شده بود و ساکنان آن درگذشت.

311311

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا