بین الملل

پوتین: تصمیم حمله به اوکراین “دشوار” اما “ضروری” بود/روسیه تهدید هسته‌ای برای هیچ کس نیست

رئیس جمهور روسیه در دفاع از نظامیان کشورش در اوکراین تاکید کرد که روسیه کسی را با سلاح هسته ای تهدید نمی کند، اما در صورت لزوم از آن برای دفاع از حاکمیت خود استفاده خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگو با «روسیه امروز» گفت: روسیه کسی را با سلاح هسته‌ای تهدید نمی‌کند، ما داریم، همه باید این را بدانند و در صورت لزوم. ما از آن برای دفاع از حاکمیت کشورمان استفاده خواهیم کرد.

پوتین نسبت به ارسال تسلیحات دوربرد به اوکراین هشدار داد و گفت هر کسی که این کار را انجام دهد از خط قرمز عبور کرده است.

رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه اقتصاد روسیه با تحریم های “بی سابقه” غرب دست و پنجه نرم کرده است، گفت که جنگ اقتصادی علیه روسیه قابل پیروزی نیست. هدف از تحریم ها براندازی اقتصاد روسیه بود اما فایده ای نداشت زیرا اقتصاد روسیه در حال رونق بود و مردم روسیه متحد بودند. آنها معتقد بودند که دلار 200 روبل می خرد و امروز یک کمپین تبلیغاتی رونمایی شد.

وی افزود که کشورشان با وجود تحریم ها بهترین نتایج را خواهد گرفت. پوتین گفت: ما مردمی قوی هستیم و با هر چالشی روبرو هستیم و این را تاریخ هزاران ساله کشورمان نشان می دهد.

وی گفت: پس از سه ماه تحریم های غرب، تورم را متوقف کرده ایم، مجازات فرصت ها و انگیزه های بزرگی را برای ما باز می کند تا در زمینه آزادی حرفه ای پیش برویم.

پوتین با اشاره به اینکه غرب شروع به چاپ پول برای حل بحران اقتصادی کرده است، گفت: افزایش شدید قیمت گاز قبل از جنگ در اوکراین بوده و وعده داده است که مواد غذایی را به آفریقا و خاورمیانه ارسال خواهد کرد.

پوتین تاکید کرد که مسکو از همه بحث ها در مورد بحران جهانی غذا استقبال می کند و اذعان دارد که کمبود کود می تواند به قیمت های بالای مواد غذایی منجر شود و روسیه نمی تواند پاسخگو باشد.

پوتین همچنین به شدت از عملیات نظامی کشورش در اوکراین دفاع کرد و گفت که در این میان، در مواجهه با خطرات و تهدیدات فزاینده، تصمیم روسیه برای آغاز جنگ ویژه بسیار حیاتی است. تصمیم سختی بود، اما اجباری بود. این تصمیم یک کشور مستقل با آزادی نامحدود برای دفاع از حقوق خود بر اساس منشور سازمان ملل بود. کار ما در دونباس هیچ ربطی به آنچه در اروپا می گذرد ندارد.

او همچنین گفت که غرب در حال جنگ بر اوکراین حکومت کرده و به سمت آن اسلحه پرتاب می کند و او این کار را می کند.

پوتین همچنین پیروزی روسیه بر اوکراین را پس از بیش از 16 هفته جنگ بیان کرد و گفت که تمام اهداف برای تلاش ویژه جنگ محقق خواهد شد. این در مورد شجاعت و شجاعت سربازان ما صادق است.

پوتین گفت که روسیه «به هر طریقی» برای آینده جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس در شرق اوکراین موافقت کرده است.

او گفت: «یک سال و نیم پیش در داووس گفتم که «دولت تک قطبی» به پایان رسیده است، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

رئیس جمهور روسیه در بیانیه ای گفت: پس از اعلام پیروزی در جنگ سرد، ایالات متحده به خود به عنوان یک “بنده خدا روی زمین” نگاه کرد و اکنون بازی در همان جهت پیش می رود و جهان در حال حرکت نیست. روی آن پایدار است. وضعیت.

وی همچنین از کشورهای اروپایی انتقاد کرد و گفت: اتحادیه اروپا کاملاً حاکمیت خود را از دست داده و تحت کنترل قدرت های خارجی است. روند دموکراتیک در اروپا مانند یک بازی است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا