بین الملل

چشم‌انداز قطب مهندسی گاز و پالایش در بهار علمی ۳۸

آنا می گوید؛

مهندسی گاز و پالایشگاه جنوب کشور در سی و هشتمین سال فعالیت علمی خود سعی در ارائه پروژه های مرتبط با دانش و جذب سرمایه های غیر دانشگاهی به ویژه در حوزه نفت و گاز و کشاورزی دارد.

گروه استان های خبرگزاری آنا; 23 آذرماه سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان گچساران است که از 12 بهمن 64 به عنوان اولین موسسه آموزش عالی کهگیلویه و بویار احمد و یکی از دانشگاه های کشور کار خود را آغاز کرد. این دانشگاه قطب مهندسی هوا و پالایش جنوب کشور محسوب می شود و در مقطع کارشناسی ارشد جزو اولین دانشگاه هایی بود که اولین گام را در توسعه آموزش عالی برداشت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران تاکنون 339 مقاله علمی با رتبه ISI تولید کرده است که برخی از آنها بر ضریب (IF) بالای پنج اثر می گذارند و در یک برهه از کار خود رتبه 31 را در بین 304 واحد آموزشی دنیا به خود اختصاص داده است. بر اساس رتبه بندی ISC این دانشگاه از نظر امکانات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بیش از 65 هکتار زمین در کوه خامی مشرف به شهر گچساران دارد و از نظر جغرافیایی در شمالی ترین نقطه شهرستان واقع شده است. گچساران و مزین به حضور سه شهید گمنام است که همچون نگینی در حلقه های شهر می درخشند.

هم اکنون آموزش و پرورش گچساران دارای 128 واحد از مقطع کاردانی تا دکتری، 26 آزمایشگاه (شیمی آلی، شیمی، بتن، نفت، گل حفاری، مهارت پرستاری و مامایی و …) 10 کارگاه آموزشی، (تراشکاری، جوشکاری و آسیاب، سخت افزار، شبکه، … ، مدار فرماندهی و …)، ستاد فرماندهی (TMC)، چهار مرکز تحقیقاتی و فضای وسیع برای واحدهای فنی و استقرار 9 هسته فنی در مرکز.

** ۴۰ هزار فارغ التحصیل در ۳۷ سال توسعه علمی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران دارای چهار باب کتابخانه، 3000 دانشجو، 97 عضو و 110 کارمند، سه گروه (پرستاری و مامایی، انسانی و فنی)، 40000 فارغ التحصیل، امکانات ورزشی متنوع، خوابگاه دانشجویان دختر و پسر است. خوابگاه، خانه معلم، خوابگاه با منطقه آسایش و چمن با پیست ورزشی مفید است.

چشم انداز قطب مهندسی گاز و پالایش در علمی بهار 38

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه هایی است که مطابق با برنامه و چشم انداز خود از دنیای آکادمیک به دنیای تحقیقاتی یعنی دانشگاه تجاری می رود.

شهرستان گچساران که به عنوان جاده اصلی ارتباطی و شمال به جنوب شناخته می شود، در شهرستان کهگیلویه و بویار احمد قرار دارد و از نظر دارا بودن ذخایر نفت و گاز به عنوان یکی از مراکز تجاری کشور شناخته می شود. کشور است و حدود 25 درصد نفت این کشور از این منطقه تولید و صادر می شود. از این رو وجود دانشگاه آزاد اسلامی در گچساران باعث شده تا افراد شاغل در صنعت نفت و گاز تحصیلکرده باشند، اما متخصصان زیادی را در اختیار خود قرار داده اند و به افرادی در این زمینه نیاز دارند.

** چشم انداز و برنامه های آینده برای قطب مهندسی گاز و پالایش

از مهمترین برنامه ها و ایده های این دانشگاه می توان به افزایش مشارکت کارکنان در فعالیت های دانشگاه، تشویق به تفکر سیستماتیک و ایجاد انگیزه برای پیشرفت، تعریف راهی برای تبادل دانش و اشتراک گذاری بین کارکنان، ایجاد سیستم های مدیریت اطلاعات برای تصمیم گیری بر اساس داده ها اشاره کرد. ایجاد، ایجاد نظام ارزشیابی مستمر با هدف افزایش کارایی و اثربخشی، انجام وظایف مهم دانشگاه به صورت پایدار، مدیریت صحیح مردم، جذب سرمایه های غیردانشگاهی به ویژه در حوزه نفت و گاز. . هوا و کشاورزی و برنامه ریزی در زمینه ارتباط بین رشد و مهارت در مرکز، آزمایشگاه ها، قلب ها و گروه های مهارتی و مرکز شامل تحقیقات غشایی به همراه صنایع مرتبط می باشد.

اخذ استانداردهای لازم برای آزمایشگاه ها، هسته ها و گروه های فنی مرکز رشد و فناوری و مرکز تحقیقات غشایی، ایجاد بانک اطلاعاتی و ارتباط دانش آموختگان، ارتباط و ارتباط با مراکز علمی بین المللی و بین المللی در زمینه های علمی، پژوهشی، دانشجویی. . و همکاری های فناوری، حمایت و جذب اطلاعات و فعالیت های تجاری و جذب ایده های فنی و فناوری، استفاده از برنامه ریزی و برنامه ریزی فضایی برای رفع نیازهای حوزه های مختلف، افزایش تحصیلات دانشگاهی مبتنی بر برنامه ریزی فضایی، توسعه مهارت ها و خدمات حرفه ای بازرگانی در سطوح مختلف. ، طرح های مربوط به دانش با تجارت آنها، ایجاد تأسیسات جدید تولیدی، ایجاد خدمات برای سازمان ها، ایجاد صنایع تولیدی، مسئولیت انجام امور مربوط به فرهنگ و جامعه و معارف اسلام، ایجاد سنت های معنوی و دین و اسلام. . توسعه بخشی از برنامه های پیش روی واحد گچساران است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا