عمومی

آقای رئیس‌جمهور بعدی! فرق مرغ، مرغدار و سیاست مرغداری را بدان، بساز و بفروش نشو

نکته پنجم: اصول مرغ ، مرغ و مرغ بسیار متفاوت است.
توضیحی که من می دهم این است که داستان ساده و در عین حال پیچیده است. سادگی داستان این است که “اگر کسی مرغ خوبی باشد ، پرورش دهنده خوبی نخواهد بود” و اگر کسی مرغدار خوب باشد ، مرغدار خوبی در این کشور نخواهد بود. طیور ، مرغدار و تولیدکننده مرغ ، اما آنها کارهایی را که به مناطق دیگر برود قبول نمی کنند.

یک شخص می تواند پزشک یا جراح خوبی باشد ، اما این بدان معنا نیست که او کسی است که توصیه پزشکی می کند. سلامت بخش بزرگتر و بزرگتری نسبت به دارو است. بیمه املاک ، بیمه ، شرکتهای پزشکی ، بیمه نامه پزشکی ، اصول علمی و فنی ، دیدگاههای اجتماعی و سیاسی ، عدالت بهداشتی و موارد دیگر.

ممکن است شخصی برق یا برق باشد ، اما ممکن است برق یا برق ساز نباشد. می توانید این مورد را حتی به تنظیمات امنیتی اضافه کنید. یک افسر نظامی یا نظامی یا امنیتی از آن محافظت نمی کند یا تصمیمات امنیتی نمی گیرد.

این مشکل از تفاوت بین متخصص / متخصص بودن و سیاستمدار بودن / سیاستگذار بودن ناشی می شود. تخصص می تواند متنوع و متمرکز باشد ، اما تصمیم گیری و سیاست گذاری طیف گسترده ای از ترکیبات است. من یک بحث می نویسم و ​​یکی از متون زیر را نمایندگی می کنم ، اما اکنون به یاد داشته باشید افرادی که به نام وزیر ، معاون رئیس جمهور ، رئیس سازمان A و B در اطراف آنها جمع می شوید ممکن است در کار خود متخصص باشند ، اما هیچ کدام آنها نمی دانند که چگونه تصمیم بگیرند ، نمایندگی ، نمایندگی و ایده های عملی داشته باشند. آنها ممکن است مرغداران و مرغداران خوبی باشند ، اما در تصمیم گیری و ارزیابی واقعیات مثر نیستند.

من در مورد چگونگی حرکت به جلو در رابطه بین حرفه ای بودن ، سیاست و تصمیم گیری چیزهای زیادی خواهم نوشت ، اما در ضمن یادتان باشد که اصلاً نباید از هیچ حرفه ای لاف بزنید. شهرت شما یک راهنما است ، نه یک متخصص یا بیشتر از آنها. افرادی که شما انتخاب کرده اید در تخصص آنها شرکت نکرده اند ، بلکه در درک و تخصص آنها در تصمیم گیری گروهی ، ارتباطات ، قدرت هدایت و توسعه ، و تقویت تیم های سازمانی و درک و استقرار اصول هستند. آن را امتحان کنید.

اگر از حرفه ای ها در جای آنها به خوبی استفاده نکنید و از آنها در پیاده روی عمومی که قرار است باشد استفاده نکنید ، بیچاره خواهید شد. شما نیازی به ترک آینده کشور ندارید و در اختیار مرغداران یا مرغداران هستید ، به یک مرغ ساز احتیاج دارید ، اما این بدان معنا نیست که نیازی به مرغداران و مرغداران نیست. برای نگهداری مرغ ها باید مرغ و مزرعه مرغ داشته باشید.

نکته یازدهم این است: ساخت و فروش نکنید

دولت ها در دو زمینه کار می کنند: ساخت و ساز و ماشین آلات. ساخت و ساز مانند ساختن جاده ها ، پل ها ، بندرها و هر چیز دیگری است که ساخت و ساز در نظر گرفته شود. دولت ایران این را می پسندد زیرا به نظر می رسد که این رسم در باز کردن و کف زدن و سرگرمی نیز دارد.

حوزه دوم ، محیط عملیاتی است ، یعنی برنامه نرم افزاری ، وضعیت ، قوانین سازمانی ، به طور خلاصه ، نوع قانون گذاری ، تغییرات قانونی و وضعیت. در این زمینه ، شما درگیر مواردی مانند اصلاح مالیات ، اصلاح بانکی ، اختلافات نظارتی نرخ بهره ، برنامه ریزی تجاری ، احترام به حقوق شهروندی ، کمک به جذب سرمایه گذاری خارجی ، بهبود سیاست خارجی ایران ، نظارت بر برابری جنسیتی و زنان و تغییر بسیاری از چیزها. سیاست های داخلی و خارجی ، و بیش از همه فکر می کنم ، با دو م dealلفه سروکار دارند: سازماندهی مجدد بودجه و توانمندسازی مدیران.

یکی از دلایل ترجیح سازنده این است که دولت ها و فرمانداران اغلب نمی خواهند در تغییر روند مشارکت داشته باشند که این کار دشوار است. به یاد داشته باشید ، طی چند دهه گذشته ، ما تمام هزینه های سوخت خود و همچنین سایر منابع شخصی و ملی را در معده این سازندگان ریخته ایم. او موفق شد اما نه به دلیل توسعه.

بگذارید مثالی از تاریخ برای شما بزنم. چینی ها قرن ها تفنگ ، قطب نما و چاپخانه اختراع کردند. اما او عقب نشینی کرد زیرا فاقد امکانات ساختن هنر ، سرمایه داری به عنوان راهی برای ایجاد حرفه و روش صحیح در جهان بود. مانند چینی های قدیمی ، شما می توانید از آنچه این کشور انجام می دهد برای پروژه های توسعه و روش های عاری از بیماری استفاده کنید ، اما بدون گزینه های خوب ، سوپ و غذاها یکسان نیستند ، وخیم تر می شوند.

سعی کنید رئیس کشوری نشوید که وابسته ، ساخته شده و فروخته یا ساخته شده باشد. سعی کنید مسیرهای اشتباه را اصلاح کنید. اگر اینگونه فکر می کنید ، فقط باید به یک شخص و دیگری فکر کنید که دستگاه را درک می کنند و فقط نمی دانند چگونه آن را بسازند و بفروشند.

اگر می خواهید رئیس جمهور خوبی باشید که در تاریخ شناخته شده است ، سعی کنید راه را برای دانش و سازمان به تنهایی تغییر دهید تا نحوه ساخت را بدانند. ساخت شما بهتر ، کارآمدتر ، ارزان تر و فاقد فساد خواهد بود.

مراقب باشید قرارداد منحل نشود. تمایل به ایجاد بزرگترین ، مهمترین ، طولانی ترین و کوتاهترین “بیشترین” شدیدترین است ، مراقب باشید.

* رئیس دانشگاه شهید بهشتی
* در پیام نویسنده منتشر شده است

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا