عمومی

آقای میثاقی؛ رسانه ملی ملک شخصی شما نیست!

«مهدی تاج برای رفع مشکلات در زمان حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال شد»؛ محمدحسین میثاقی پنج شنبه شب با این جمله برنامه پر سر و صدای فوتبال را راه اندازی کرد تا از ابتدا مشخص شود رئیس جدید فدراسیون فوتبال در این برنامه کشته خواهد شد. پویتانا خداداد عزیزی که حریف سرسخت کی روش و طرفدار درجه یک اسکوچیچ بود و حبیب الله حبیبی به عنوان یکی از اعضای مخالف تاج در کمیته ابتدایی نشان داد که از رئیس فدراسیون فوتبال متنفر است. و بعد از انتخابات می خواهند او را استیضاح کنند

مهدی تاج به خاطر شراکت ننگین با مارک ویلموتس مقصر است، اما ای کاش میثاقی به خاطره تاریخ مردم تکیه می کرد. او اولین نفری بود که حضور ویلموتس را با شور و شوق اعلام کرد و تنها با یک نیمه بازی دوستانه تایید کرد که این بلژیکی مفقودی در فوتبال ایران است. آن روزها مصطقی مست به خاطر رفتن کی روش هیچ وقت از تاج درباره همکاری با ویلموتس نپرسید و با آمدن سرمربی بلژیکی فقط تصمیم گرفت تاج را به چالش بکشد. مهدی تاج در این برنامه به شدت به این توافق پاسخ داد تا بهترین مجری فوتبال سرپرست سازمان را در دست بگیرد و هر لحظه با او برای حل بیشتر تلاش کند.

هدف از این مقاله حمایت از مهدی تاج نیست چرا که باید او را به خاطر تصمیمات اشتباهی که گرفت مقصر دانست و اینکه او رئیس سازمان بوده است نیز نشان دهنده زوال فوتبال ایران است اما خود میشاقی. او خود را مدعی می داند چرا در تاریخ برنامه اش فقط از مهدی تاج نام برده است. آیا شایعه جادوگری در زمان عزیزی خادم شایسته نبود برنامه ای در این باره ساخته شود و هواداران او را بدنام کند؟ آیا محدودیت های سفر به کانادا در زمان مجدی و لیست مشکوک تیم ملی در این مقطع مهم نبود که میشاقی یک بار هم در مورد آن صحبت نکرد؟ به نظر می رسد فوتبال ایران از ابتدای فوتبال سطح بالا تنها مقصر ویلموتس بوده و تاج تنها کسی است که او را متهم کرده است. افکار عمومی در این مورد دیده می شود اما میثاقی در این باره چیزی نگفته است. میثاقی در زمان ریاست و عضویت همزمان میرشاد مجدی در انتخابات فدراسیون فوتبال حتی یک بار هم از حضور او در انتخابات فدراسیون فوتبال صحبتی نکرد و از حق پخش تلویزیونی هم حرفی نزد.

میشاقی آنقدر بغض در دل دارد که اولین قدم ها را برای بررسی اتفاقات دنبال نکرد. اگر می خواهد ماجرای حضور دوباره تاج در فوتبال را بررسی کند، باید علاوه بر دو مهمان، افراد با عقاید متفاوت را دعوت کند تا برنامه اش یک طرفه نشود. از طرفی در تمام مشکلات فوتبال از خداداد عزیزی کمک می گیرد و گویا اسطوره ملبورن به عضویت تیم تولید برتر فوتبال درآمده است! حمایت قاطع او از اسکوچیچ نیز نشان می دهد که اگر از سرمربی کروات صحبت می کنیم، باید یکی از حریفان او نیز در برنامه باشد تا ایده های خوب و بد در نظر گرفته شود. اما گویی میشاقی مهمانان برنامه خود را به ترتیبی ثابت دعوت می کند و بنا به نظر خود یا افراد بالای برنامه اش از افرادی دعوت می کند که در پایان برنامه به نتیجه مطلوب برسند.

اگر مهدی تاج در این سال ها راست گفته است، حرف او به مصطقی در این برنامه جنجالی است. کاش میشاقی رسانه ملی که متعلق به مردم است را به ثروت خود تبدیل نکند.

258 258

دکمه بازگشت به بالا