عمومی

آمادگی نهاد‌ها و نیرو‌های مسلح برای مقابله با اومیکرون

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ایران من،
بر اساس اعلام معاون رئیس جمهور، جلسه سران کمیته های ویژه کرونا به ریاست معاون رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و سایر مسئولان ذیربط حضور داشتند.

وزارت بهداشت همچنین در ابتدای مقاله ششم به آماده سازی بیمارستان ها، نحوه عملکرد تخت های بیمارستانی، تعداد تخت های بیمارستانی با بیماران زنده، تعداد تخت های موجود و نیازهای پزشکی اشاره کرد. شرکت Omicron پیشنهاد داد و اعضای کنفرانس تاکید کردند که باید با تامین اعتبارات لازم برای رفع کمبود تخت بیمارستانی در کشور به ویژه در کشور نیازهای کشور را به فوریت برطرف کرد. به عنوان دسترسی به تخت های پزشکی برای همه.

محمد مخبر در این نشست تاکید کرد: در صورت نیاز تا قطع زنجیره امیکرون، دستگاه های دولتی و نظامی تمهیدات لازم را برای حمایت از وزارت بهداشت و بهورزان در نظر بگیرند.

در این همایش موضوع واکسیناسیون در این کشور به ویژه تزریق سطح انگیزه بین گروه های هدف و جوانان 18 ساله مورد بحث و بررسی قرار گرفت و توصیه های کمیته علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین گزارش شده است که تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در بین افرادی که واکسن دریافت نکرده اند 10 برابر بیشتر از افرادی است که واکسن را تکمیل کرده اند و مهم است که افرادی که واکسینه نشده اند از جامعه محافظت کنند. تا برای انسان دردسر ایجاد نکند.

بررسی قیمت تمام شده تجهیزات پزشکی به ویژه در اتاق های جوانان و کودکان از دیگر موضوعات این همایش بود.

دکمه بازگشت به بالا