عمومی

آوار شدن متروپل؛ حادثه یا جنایت؟

آقای مدیر آیا تا به حال فکر کرده اید که چند شهر آبادان در شهرهای ایران ساخته شده است؟ راستش من نمیدونم مردم تا کی تا کی تاوان کار مدیران نادان و بی سواد رو بدهند این چه ناموسی است که مورد بدرفتاری اینگونه افراد قرار گرفته است جنایتکاران آبادانی.

مشابه تخریب یک عمارت در آبادان، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن مردی به نام سعید حافظی نسبت به خطرات دوقلوهای کلان شهرها در سال گذشته هشدار داده و توضیحات فنی در خصوص سرکشی را ارائه کرده است. با توجه به اصول کارشناسی فنی، مراقبت از افراد مسئول مهم است.

در بند 21 قانون شهرداری در تشکیل ناظر آمده است: در یکی از دروس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، ناظر باید طبق پروانه استخدامی، کلیه وظایف کاری را به درستی انجام دهد. خانه های دارای بند 4 قانون نظام مهندسی و کنترل خانه مانیتور. در ماده پایانی آمده است که مقررات ملی ساختمان تنها چارچوب فنی و قانونی برای طراحی، نصب، بهره برداری و نگهداری منازل اعم از مسکونی، اداری، تجاری، دولتی، آموزشی و غیره است. ناظران را موظف می کند که بر کار ساختمانی که با نظارت آنها ساخته می شود طبق شرایط پروانه و نقشه ها و محاسبات فنی مندرج نظارت کنند.

در مبحث نظارت تدریجی بر مدیریت دولتی، در بند 23 آمده است: هر شخص قانونمند به عنوان ناظر باید بر فعالیت های مسئولان نظارت داشته باشد و فرآیند را به گونه ای تنظیم کند که الزامات گام به گام تهیه گزارش جزئیات به هماهنگ کننده و در نهایت تنظیم شود. تکلیف را تکمیل و به مراجع ذی ربط یعنی سازمان نظام مهندسی و شهرداری تحویل دهد. بند 34 قانون نظام مهندسی شهرداری و سایر مراجع قانونی، اعطای پروانه ساختمانی را موظف می کند تا کلیه خدمات و الزامات ارائه شده به مالک، ناظر و ناظر ساختمان و سایر موارد مربوط به طراحی و نصب را به اطلاع متقاضی و پیمانکاران برساند. ساختمان. خانه بیاورید.

ماده 35 مقرر می دارد که شهرداری ها و سایر مراجع ساختمانی باید مجوز فنی و خواص مصالح ملک را از متقاضی ارائه و سپس گواهی انتقال قطعی صادر کنند.

ضوابط سازمان نظام مهندسی و شهرداری در خصوص کار ساختمانی و کمیته های بندهای 55 و 100 مقرر می دارد که این دو حوزه قضایی به عنوان تنها حوزه قضایی ناظر بر هر پروژه عمرانی در شهرک، همه آن را تامین کنند. جزئیات کار ساخت و ساز از مهم ترین ساخت و ساز تا مرحله نهایی. تبصره 1 بند 31 طرح معماری در رأس هنر و شناسنامه شخصی منزل مجریان را مجبور کرد. این قانون مجوزهای لازم را به سازمان ساختمان منطقه ای اعطا می کند و شناسایی اموال و اموال ساختمان برای انجام کار نهایی در اختیار شهرداری ها و سایر مراجع صدور مجوز قرار می گیرد.

از ضوابط مذکور تصور می شود که خانه آبادان باید تمامی این مراحل را طی کند تا کار به اتمام برسد و قبل از ساخت و شروع کار ساختمانی، اشخاص حقیقی یا رگولاتوری نقش نظارتی را بر عهده داشته باشند. و کارشناسان ساخت و ساز از صفر تا 100 ادغام مناسب از آخرین پیشرفت ها و محتوای این ویدئو به این فکر منجر می شود که برخی از دست اندرکاران کار شهر آبادان با وجود تخصص فنی – ، از عوامل اصلی تصادفات و مرگ و میر در جامعه هستند.

بنابراین در شناسایی مقصران و عوامل حادثه بررسی پیشرفت پروژه با تاریخ انتشار ویدیوی سعید حافظی حائز اهمیت است، زیرا اگر مشخص شود پلت فرم در حال ریزش است، همان خطاهای فنی است. محتویات فیلم منتشر شده است که عمداً علت حادثه فرض شده است، بر اساس قانون علت و معلول، متخلف مستحق مجازات و مجازات مجاز در احکام مجازات اسلامی است. با توجه به تعریف رابطه علیت و علیت در حقوق کیفری، مستحق عدالت کیفری هستند.

* لویا – شیراز

دکمه بازگشت به بالا