عمومی

از دادکان خواهش کنید برگردد

یک سال و چهار ماه پیش در اسفند 1389، عزیزی خادم موفق شد با جدایی از علی کریمی، کیومرث هاشمی و مصطفی آجرلو، کار خود را به عنوان رئیس جمهور فدرال آغاز کند، اما حالا بازی ایران از ابتدا باید همین روند را طی کند. . . حال سوال این است که چه کسی ریاست فوتبال را بر عهده خواهد گرفت؟

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه ایمان وی نوشت: با برکناری نهایی شهاب الدین عزیزی، خادم از ریاست فدراسیون فوتبال و تصویب نهم شهریورماه، انتخابات برای حفظ رهبری برگزار می شود.

یک سال و چهار ماه پیش در اسفند 1389، عزیزی خادم موفق شد با جدایی از علی کریمی، کیومرث هاشمی و مصطفی آجرلو، کار خود را به عنوان رئیس جمهور فدرال آغاز کند، اما حالا بازی ایران از ابتدا باید همین روند را طی کند. . . حال سوال این است که چه کسی ریاست فوتبال را بر عهده خواهد گرفت؟

سه نامزد سابق ممکن است نامزد انتخابات آتی باشند، اما علی کریمی تا کنون گفته است که رهبری فدرال را حتی اگر برای او موتور بفرستد، قبول نخواهد کرد. کریمی یکی از مطرح ترین چهره های ورزشی ایران در انتخابات گذشته تنها 9 رای کسب کرد. رای توهین آمیزی که نشان می داد حیاط خلوت آنقدر قدرتمند است که می تواند فردی مثل علی کریمی را به زمین بزند. کریمی اخیراً در اظهاراتی درباره احتمال حضور مجدد در انتخابات میان‌دوره‌ای گفت: اما فراموش کرده که به من اطمینان نداده که برای اولین بار دوباره ثبت نام کرده‌ام. به دوستانم اطلاع دهید که اگر امروز با ماشین آتش نشانی پیش من بیایند تا به من رهبری کنند، من به فدرال نمی روم.

کیومرث هاشمی کاندیدایی که گفته می شد وزارت ورزش به او کمک می کند، کاندیدای احتمالی انتخابات پیش رو محسوب می شود. هاشمی که سابقه بازی در انتخابات گذشته را دارد توانست با عزیزی خادم به دور دوم راه یابد اما در نهایت نتوانست رای زیادی کسب کند.

مصطفی آجرلو، مدیرعامل باشگاه استقلال نیز می تواند کاندیدای ریاست شود. او اکثریت آرا را در یک سال و نیم اخیر در انتخابات به دست نیاورد و معتقد بود که اجبار برای کنوانسیون دور از دسترس است. او خیلی زود مدیرعامل استقلال شد و توانست بعد از 9 سال در رقابتی شگفت انگیز با آبی ها پیروز شود و از آنجایی که آجرلو به مدیریت خوب فوتبال علاقه دارد، می توان گفت امروز در خط بزرگ قرار دارد. نادیده گرفتن استقلال هم ورود به رقابت های فدرال رهبری یا تلاش برای ادامه موفقیت های باشگاه استقلال و به قول خودش کسب ستاره سوم است.

به جز نمایندگان قبلی انتخابات، با توجه به لغو حکم محرومیت بازنشستگی در فدراسیون فوتبال، امکان بازگشت تعدادی از چهره های قدیمی وجود دارد. علی کفاشیان، رئیس سابق دو دوره قبل، یکی از کاندیداها بود، اما در گفت وگوی ابتدایی امسال با روزنامه اعتماد، استدلال کرد که بازگشتی به فدراسیون فوتبال وجود ندارد. مهدی تاج آخرین رئیس فدراسیون با حضور عزیزی خادم که استعفا داده نیز به دلیل حل نشدن پرونده ویلموتس تمایلی به نزدیکی به فدراسیون ندارد. نتیجه احتمالی حیدر بهاروند، معاون کفاشیان و تاج و رئیس فدرال تاج پس از استعفا است. فردی که گفته می شود قدرت زیادی در جلسه دارد و می تواند آرای جلسه را به هر سمتی که بخواهد هدایت کند. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. اطمینان این است که او به راحتی اتحادیه را رها نخواهد کرد. میرشاد ماجدی، سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال یکی از گزینه های موجود است. با این حال وی تا شهریور ماه ریاست فدراسیون فوتبال را به مدت 6 ماه در اختیار داشت و با توجه به فرصت حضور در همایش و مکان هایی که در اختیار دارد، بعید به نظر می رسد که برای فدراسیون فوتبال مشخصی بجنگد.

دیروز رسانه های دیگر گزارش دادند که مهدی علینژاد، مسعود سلطانی فر، معاون توسعه مسابقات که چندین ماه با حمید سجادی همکاری داشته، ممکن است بخواهند در فدراسیون فدرال کاندید شوند و در همان روز، فیفا و EFSI. نمایندگانی به ایران آمدند و درگیر کار شدند. یک جلسه و بحث داشته باشید. از جمله تنها نام محمد دادکان و علی دایی است. کسانی که بهترین راه هستند. آنها تنها کسانی هستند که می توانند تیم را بین سپتامبر و نوامبر بهتر آماده کنند، سطح درگیری ها را کاهش دهند، شهرت بین المللی خوبی کسب کنند، چند محصول آماده و ورزشی در اختیار تیم ملی قرار دهند و تدارکات تیم حمایت مالی لازم را داشته باشند. کشف جهان. بله، دایی چند روز پیش در گفت و گو با عادل فردوسی پور به صراحت گفت که دوست ندارد پشت میز باشد و باید تصمیم گیری شود. اما دادکان در گفت و گو با روزنامه بهار اعتماد گفت: اجازه ریاست فدراسیون فوتبال را به من نمی دهند. این می تواند به این معنی باشد که موفق ترین رئیس فدراسیون فوتبال ایران می خواهد برگردد اما موانعی بر سر راه او وجود دارد… اما مهمتر اینکه دادکان از حمایت پیشکسوتان و بازیکنان و مهمتر از آن مردم برخوردار است. ای کاش وزیر ورزش از فوتبال حمایت می کرد و از محمد دادکان می خواست در این دوران سخت به او اطمینان دهد که به ریاست جمهوری فدرال باز می گردد.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا